Beijer Hmi İle S7 1200 Plc Simulasyonu

kocamanusta

Profesyonel Üye
elimde gerçek bi s7 1200 plc var fakat beijer hmi yok. x2 base veya x2 pro serisinden herhangi hmi'yi ix developer üzerinden programladıktan sonra PC üzerinden simule edilebiliyor mu? işin codesys tarafında bilgi derya fakat simatic kısmı biraz çorak kalmış gibi görünüyor. bu ikili ile çalışanların bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak isterim. paylaşımlarınız için şimdiden tesekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Project sekmesi altında Simulate yerine Run dediğinizde 30 dakika boyunca sistemi çalıştırabiliyorsunuz.

üstadım üç dört saatir uğraşıyorum bi gelişme katedemedim. linkteki uygulamada olabilir gibi görünüyor fakat orada gerçek hmi kullanılıyor.

Haberleşme parametrelerinde bir sorun olabilir mi acaba, video uzun çokça uzun olduğundan izlemedim ancak bizler basit uygulamalarda sürekli bu panalleri kullanıyoruz ve test esnasında simule ediyoruz.

Diğer unuttuğumuz bir husus ise genellikle PLC'nin PUT/GET Conn. Access kısmı oluyor

Proses.png

Diğer unuttuğumuz bir husus ise genellikle PLC'nin PUT/GET Conn. Access kısmı oluyor

Ekli dosyayı görüntüle 89000

Belirttiginiz kisim tikli orada bi sikıntı yok. Mutabik olmak icin tekrarliyayim; s7 1200 plc fiziki olarak elimde var fakat beijer hmi yok. İx developer uzerinden gercek plc ile haberleserek simulasyon yapmak istiyorum. Siz bahsettigim gibi bi calisma yapabiliyor musuz acaba?

Belirttiginiz kisim tikli orada bi sikıntı yok. Mutabik olmak icin tekrarliyayim; s7 1200 plc fiziki olarak elimde var fakat beijer hmi yok. İx developer uzerinden gercek plc ile haberleserek simulasyon yapmak istiyorum. Siz bahsettigim gibi bi calisma yapabiliyor musuz acaba?
Evet kesinlikle yapabiliyoruz, fakat 30 dakika süre kısıtlaması var.

Tamamadir ustadim yapilabiliyorsa aksam ayarlarim hakkinda detayli bi paylasim yaparim. Ilginiz icin tesekkur ederim.

üstadım sonunda bağlantıyı kurdum. sıkıntı fotoda ok ile gosterdiğim slot numarasından kaynaklanıyormuş. aslinda bu ayarı dün değistirdim ama düzelme olmamıştı. muhtemelen aynı anda başka parametreleri de değiştirdiğim için ayarlar karıştı. işaret ettiğim slot no default olarak iki geliyor. slot numarasını bir yaptıktan sonra plc ile haberleşme sağlandı. yardımınız için teşekkür ederim.

bjr1.png

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri