Beckoff PLC Twincat 3 Simulasyon Nasıl Hapılır

Arkadaşlar Merhaba;

Daha yeni öğrendiğim beckoff twincat 3'de bir program yazdıktan sonra nasıl simulasyon yapılır.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar Merhaba;

Daha yeni öğrendiğim beckoff twincat 3'de bir program yazdıktan sonra nasıl simulasyon yapılır.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Selamlar,

Simülasyondan kastınızı biraz daha detaylı anlatır mısınız ?
Yazdığınız kodu derleyip değişkenlerin,sayıcıların vs. değerlerine ya da anlık durumuna bakacaksanız T3'de ana ekranınızda görebilirsiniz.
https://www.youtube.com/channel/UClcPPtSiY25A3okxO9_I5kA

Yukarıdaki linkten T3 videolarımızı inceleyebilirsiniz.

Merhaba;
simulasyon derken herhangi bir PLC ye bağlı olmadan evde dahi yaptığım programların doğruluğunu deneyip görmek istiyorum.

Kardeşim bir gelişme var mı? çözüm bulabildin mi?

Merhabalar. Simulasyon için ayrı bir toola ihtiyacınız yok aslında. Kendi pc'nizde TwinCAT 3 run moda geçebiliyor. Online olarak programınızın çalışmasını takip edebilirsiniz.

Ben bu konuda yeniyim öğrenmek istiyorum ve nasıl yapacağım hakkında bir bilgim yok. Nasıl yapmamız gerekiyor

Herhangi bir cevap gelmedi mi?
Merhabalar tekrardan yazma gereği duydum. TwinCAT'te simülasyon yapmak için extra bir tool'a ihtiyacınız yok. TC3 indirip youtube'daki videoları sırayla takip edin.

Spesifik olarak bir video önereceksem aşağıdaki video'da PLC projesinin nasıl yüklenildiği anlatılıyor. Sadece lokal kendi cihazınızda çalışacaksınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri