Beckhoff PC de tork a göre home yaptırma

as.yıldırım

Usta Üye
Arkadaşlar merhaba,

TC 2 de homing işlemini sensörlerle yapıyoruz ancak ben bir uygulamada tork değerine göre yapmak istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim?

Mekanizma homing yaparken bir yere takılacak( ilerleyemeyecek ) ve o esnada tork değeri artacak.O esnada homing işlemi yaptırmak istiyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhabalar,

Tork limitingleri enable ettikten sonra “In Limitation” sinyali true olunca Homing konfügrasyonunda olduğun yeri home kabul et diye bir seçenek olması lazım. Mark olarak inputta verebilirsiniz. Bu input direkt In Limitation olur. Fakat pozisyonlama yaparken tork olayı çok hassas davranamayacağından dolayı kesinlikle pozisyonlama da hatalar olacaktır. Belki 5mm belki 50mm.Proses hassaslık gerektiriyorsa tercih etmemenizi öneririm.

Mekaniğinizin anlık sıkışmalarda home olarak kabul etmemesi için çözümler üretmeniz gerekebilir.

hocam merhaba,

biraz karıştırdım ama in limitation diye bir şey bulamadım. görsel atma şansınız var mıdır ?

bu arada TC2 de bakıyorum TC3 de değil.

Merhabalar,

Servo ve sürücü modelinizi yazabilir misiniz?

Siemenste S110 ve S71500 kullanarak torka göre home yapmıştım pozisyonlamada bir sıkıntı yaşamadım. Eksenin manual hareket halindeki aktuel torkundan %30 kadar yüksek bir değere homing yapmıştım.

Son düzenleme:
Siemenste S110 ve S71500 kullanarak torka göre home yapmıştım pozisyonlamada bir sıkıntı yaşamadım. Eksenin manual hareket halindeki aktuel torkundan %30 kadar yüksek bir değere homing yapmıştım.
S110 ile ilgili sorularım var. Yardımcı olur musunuz? Size nasıl ulaşabilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri