BeagleBone üzerine Embedded windows yüklemek ?

elehab

Üye
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
16
Puanları
1
Yaş
30
Merhaba arkadaşlar Beaglebone üzerinde exe programı koşturmak istiyorum. Bildiğimiz gibi BeagleBone içinde Linux tabanlı bir işletim sistemiyle geliyor.Bunu istek doğrultusunda SD kart ile ,sürümü yada işletim sistimini değiştirebiliyoruz.Benim sorum ise BeagleBone üzerine Embedded Windows nasıl yükleyebilirim ? Biraz araştırmam sonucunda bunu yapanlar var fakat az ve pek detaylı birşey yok.Acaba aranızdan bunu yapan yada bir fikri olan varsa yardımcı olabilir mi ?
Not: Linux üzerinde wine ile exe çalıştırma dışında fikri olan varsa çok yardımcı olur :)
 
Directly formatting the card from a Windows based PC is not enough as the card's boot partition will not be marked as "active", which is required for the AM335x processor to recognize the card. The best way to format is to use the HP USB based reader format tool (included in the tools directory) or use the TI format tool.

Insert the uSD card into a USB reader and plug in the PC. Execute the \DriveKey\HPUSBFW.exe program.
Select the correct drive and format. When complete, copy the MLO file (by itself) from the image folder to the root drive of the uSD card. Only after the MLO file is copied, copy the ebootsd.bin and NK.BIn file to the card. It is important the MLO file is copied by itself first as the MLO file must be the first entry in the FAT table of the card for proper booting.
Insert the card into the BeagleBone and power up.

For BeagleBone Black insert card, press the user button and power up. Pressing the user button on power up will force a boot from the uSD card instead of the default eMMC device onboard. You can boot the CE image this way and still keep the factory Linux image in eMMC.

-----------------------------------

Yukardaki dökümantasyona göre, normal sd kartı biçimlendirerek yapmayın olmuyor diyor. Partitionın aktif olarak işaretlenmesi gerekiyor, gerçi bu diskpart.exe kullanılarak halledilebilir ama, yazara göre hp usb format programı kullanmak daha mantıklı.

Bu programla sd kartı programladıktan sonra; ilk önce disk imajından çıkan MLO dosyasını atmamız gerekiyor içine. Zira fat dosya sisteminin kayıt tablosunda ilk entrynin bu dosyaya ait olması gerekiyormuş. Daha sonra da ebootsd.bin ve NK.bin dosyaları atıyormuşuz sd karta. Hepsi bu kadar, beaglebona takıp çalıştırıyoruz.

Ben niye vazgeçmişim hala hatırlamadım bu arada. Keşke beaglebone blackim daha hiç kullanamadan bozulmasaydı :(:(:(
 

Forum istatistikleri

Konular
126,660
Mesajlar
904,447
Kullanıcılar
447,442
Son üye
havaci11

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri
Üst