Batarya istatistiği sıfırlama

athenamsx

Üye
Konuya en uygun kategori burası sanırım yanlışsa düzeltirim.

Lg k10 2016 marka-model telefonun batarya istatistiğini sıfırlamam gerekiyor ama internette uzun süredir aradım taradım her kafadan ayrı ayrı fikirler çıkmış. Yani kimse tek bir doğruyu sunmuyor. Bilen varsa buraya sormak istedim, belki aynı sorunu yaşayanlar da olabilir.

Sorun şu: batarya %100 de boşta beklerken yani ekran kapalıyken 6-7 saat bile beklese hiç düşmüyor. (Kullanımdayken yani sadece wi-fi açık şekilde youtube instagram gezinirken 20-30dk arası bir sürede %99 a düşüyor.) Fakat 99dan sonrası biraz işler değişiyor :D 2-3 dakika sonra pat 99dan 96-97 oluyor 98 falan belki 1 saniye gözüküp gidiyor hemen. Böyle ani düşüşler farklı yerlerde olmuyor belirli yerlerde oluyor hep, mesela: %94 ben pek görmedim bu cihazda. 95 ardından hoop 93. 90,-88 arası, 70-69 arası, 59-57 arası, 49-47 arası, 29dan sonra üff ki üff jet motoru takıyor cihaz 28 27 26 25 24 23 22 21 20 ve bumm bir anda kapanıyor saatli bomba misali sayıp kapanıyor :D patır patır 3-5 saniyede bir düşüyor ama bu nadiren oluyor bazen normal düşüyor bu 29dan sonrası. Yani 20de her zaman kapanmıyor bazen 2 ye 3 e iyor normal şekilde.

Uzun lafın kısası ben bu pil sağlam mı bozuk mu bilemedim. Cihazda her özellik iyi yani bana yetiyor ama batarya aldığım günden beri bu şekilde. Başlarda bir tık daha iyiydi tabii ki. 0-100 şarj süresi 4 saat olması aldığım günden beri aynı.

Gidip batarya + şarj çipini mi değiştirsem yoksa batarya istatistiğini mi sıfırlasam bilemedim. Ayrıca rootsuz olmuyor diyorlar batarya istatistiği sıfırlamaya doğru mu? Fabrika ayarıyla sıfırlanıyor diyen de var öyleyse hemen yaparım şu dakika şu saniye... Lütfen bilen birileri aydınlatsın beni, uzun ettim, teşekkürler.

Lg telefonlarin bir modelinde hangisi hatirlamiyorum batarya ile ilgili boyle bir problem vardi diye hatirliyorum.

Birde sizin sanki bataryaniz omrunu tamamlamis gibi geldi bana. Sorun istatistik sifirlama ile ilgili degil.

Lg telefonlarin bir modelinde hangisi hatirlamiyorum batarya ile ilgili boyle bir problem vardi diye hatirliyorum.

Birde sizin sanki bataryaniz omrunu tamamlamis gibi geldi bana. Sorun istatistik sifirlama ile ilgili degil.
Yani zaten alalı 4 sene oldu telefonu. Teşekkürler.

battery doctor vb uygulamalar var. indirip deneyin belki faydası olur.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri