Baskı Devre Çiziminde buton hatası :(

mistafa

Üye
Merhaba arkadaşlar.isiste çizilmiş şema var.bunun baskı devresini çizmek istiyorum ama isisten arese tıkladığımda buttonlar gelmiyor listeye.ben aratayım diyorum button yazıp 2 adet button çıkıyor.benim istediğim çıt çıtlı buton bunu nası ekleyebilirim.

Yukarıda belirtilen kısımdaki pad kare yada yuvarlak seçebilirsiniz . Ben kare olarak seçtim boyut olarak ta istediğinizi seçebilirsiniz.
Ben 8 bacaklı bir dip tipi entere yaptım.Sizde istediğiniz şekilde bacak yapısını oluşturabilirsiniz.

Ölçüsünü istediğini gibi ayarlayabilirsiniz. Kullanacağınız malzemenin datasheetinden ölçülerine bakabilirsiniz.

Bu şekilde entegre kısımlarını oluşturduktan sonra aşağıda gördüğünüz gibi nesne yi seçip üst menüde Library kısmında Make Package
seçeneği mevcut ona tıklıyoruz. Nesneyi seçmenden o bölüm kapalı gözükür.

Tıkladıktan sonra aşağıdaki ekran karşınıza çıkar. Bu kısımda oluşturacağınız nesnenin ismini ve bulunacağı kategoriyi belirliyoruz.

Ok butonuna bastıktan sonra yan menüde component bu kısımda belirir.

Seçip ekrana koyduğumuzda bacak numaralarının belirdiğini görebilirsiniz. Component oluşmuş oldu.

alıntıdır.

Allah razı olsun kardeş.benim bi sorum daha var.ben nasıl buton kullancağımı bilemiyorum.projenin resmi burda:

proje.jpg

2pinlimi 4pinlimi?aresin kendi içindeki butonu benim işimi görürmü lütfen yardım

kendin çizebilirsin. datasheete bakarak ya da eline bir cetvel alarak metrik ölçülerde çıkardığın uzunluklara göre areste çizim yaparsın sonra onu librarye kaydedersin daha sonra isite butonla ilişkilendirirsin. artık standart komponentler gibi kullanabilirsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,019
Son üye
ivanko_100

Yeni konular

Geri