Basınc transmiteri ve PLC arasında değer uyuşmazlığı

gk39

Üye
Selamlar

şimdi bizim doğalgaz basınçlandırma kompresörümüzde basınç ve ısı transmiterleri ve allan breadley PLC var plc de bilmediğim ve anlamadığım bir sürü giriş çıkış besleme üniteleri vs var.Tabii bir de scalayı görüntülemek için panel wiev 700+ diye bir dokunmatik bir panel var.Şimdi sorcagım şudur; bir sürü çalışma şartı var makinenin.sorun olan ise "ENGİNE DİFERENTİAL OIL PRESSURE SHUTDOWN" ŞİMDİ DİKKAT : bunu ölçen transmitter 0 - 600 psi çalışan bir sensör.PLC de alt değeri 15 psi üst ise 600 psi.transmiteri fLUKE processmeter ile ölçüyorum 10 ma gibi değer gösteriyor bu da 200 psi kadar yaklaşık bir basınç yapar aynı basıncı barometrede görüyorum FAKAT PLC PANELİNDE BUNU ANCAK 8-9-10 PSİ GİBİ GÖSTERİYOR VE BİR SÜRE SONRA "ENGİNE DİFERENTİAL OIL PRESSURE SHUTDOWN" UYARISU VERİYOR VE DURUYOR.

SIFIR TRANSMITER VE ANALOG MODULU SIFIR TAKTIM AMA AYNI.PLC İLE TRANSMİTER ARASINDA BU ALAKASIZLIK NEDEN OLUR

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
PLC nin çarpan katsayısı düşük olabilir veya sinyal bozuluyor olabilir.

PLC nin çarpan katsayısı düşük olabilir veya sinyal bozuluyor olabilir.

panodaki klemens geçişlerinden önce pens fluke processmeter ile ölçüyorum 10 ma görüyorum bu da yaklaşık 200-250 psi demek.200 - 250 psi yi psi barometrenin skalasında görüyoruz.sorun ise panelde neden 8-9 psi olark göründüğü yani plc nin neden öyle algıladığı.bu çarpanı nereden buluruz ayarına nasıl gireriz.ama sorun bence katsayı değil sinyal bozulması çünkü 8-9 psi bazen 35-40 oluyor.bu değişimleri ise biz scalalı barometreden görmüyoruz.demek k isapıtık değerler geliyor.sinyal bozuluyor.AMA NEREDEN NEDEN????ELEKTRIKSEL IZOLASYON MALZEMESI ACAB SISTEMIMIZDE VAR MI NERDEN NASIL TANIRIM.

bu arada cpu Allen-Bradley Compact Logix 5331 ve diğer giriş çıkış source ve pow.suply üniteleri var

DB bloğundaki analog değerler dword olarak yazılmamış olabilir bool olarak yazıldıysa değerler sapar

arkadaşlaroil diffrerential denilen şey basınç farkı imiş.sistemde birçok yağ sistemi var.tam olarak bilemiyorum ama iki farklı noktadaki basınçların arasındaki farkın oluşmaması durumu imiş.olay bu.mekanik çıktı yani.tşkler

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri