basınçlandırma hakknda bir soru

fatmet

Üye
merhabalar yapmayı dusundugumuz basınçlandırma sıstemi ıle alakalı olarak takıldığım birşey var bir kabın içersine belirlenen süre içersinde basınçlandırmam gerekiyor örnegın 10 dk içersinde 1,5 bar'a ulaşmalı yanı 10.dk sonunda 1,5 bar seviyesine gelmeli sistem bunu pid ile yapabilirmiyim yada baska bır şekilde nasıl çözebilirim acaba daha önce buna benzer bişey yapan arkadasların yardımlarını beklıyorum teşekkürler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşım yapman gereken gerçekten çok basit ama neden bu kadar zorlaştırıyorsun anlamadım. elindeki paraya göre sistem yapabilirsin. en basiti 1 adet basınç şalteri alırsın ve bununla fanı kontrol edersin. ama ben daha karışık bir sistem istiyorum dersen 1 adet basınç transmitteri 1 adet dijital kontrol cihazı alarakto bunu çok çok çok kolay yapabilirsin

merhaba çok çok basit olan bişeyi nasıl zorlaştırdım anlayamadım size göre basit olabilir ama şuan bnm için biraz dusundurucu o kadar elimde transmitter oransal vana gibi ekipmanlar mevcut pid ile yapılabilrmi diye düşündüm yada farklı bır pratik çözm ne olabilir diye fikir danışıyorum....

Sevgili fatmet, şayet basınçlandırma cihazların ve sistemin kapasitesi çok yavaş bir şekilde basıncın yükselmesine ve düşmesine neden olabilecek bir yapıya sahipse basit bir basınç anahtarı sayesinde bunu sağlayabilirsin. Ancak sistem çok hızlı işliyorsa mutlaka PID yapısı oluşturman gereklidir. Yani çözüm işin matematik modelinde yatıyor....

cevabınız ıcın tesekkur ederım sevgılı kenansatir sistemim aslında o kadar karısık degıl yapılacak olanda belırlenen surede belırlenen basınca ulasmak bunun otesınde bırsey yok bır basınc transmıterı bırde oransal valfım var bakalım nasıl olucak yapıcaz bıseyler ;-)

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri