Büyük gemi Elektrik otomasyon yangın ve damper tesisatı

Yusuf kuş

Üye
Tüm ustalara merhaba . Gemi sektörüne girdim ve elektrikçi olarak çalışıyorum . yalnız bu yaşıma kadar desant işleriyle uğraştım , Terminasyon da biliyorum projeden anlıyorum . Fakat içinden cikamadigim bir sistem var . Geminin içerisinde havalandırma var ve içinde motoru var Damper sistemi var , sanırım bu Damper sistemi yangın tesisatına bağlı , yangın anında damperi kapatıp havayı kesiyor ,ayriyeten yer tipi yere monteli fancoil klima var bunun da valf dediğimiz cihazı var sıcak su ve soğuk su veriyor bunların bağlantısını anlayabilecehim şekilde cizerseniz çok sevinirim değerli ustalarım yardımlarınızı bekliyorum .gemideki yangın sistemi adresli tip , havalandırma içindeki motor trifaze Yıldız bağlı

Bu konuda, sanırım" paskomya" usdatımız size yardmcı olur.

Tüm ustalara merhaba . Gemi sektörüne girdim ve elektrikçi olarak çalışıyorum . yalnız bu yaşıma kadar desant işleriyle uğraştım , Terminasyon da biliyorum projeden anlıyorum . Fakat içinden cikamadigim bir sistem var . Geminin içerisinde havalandırma var ve içinde motoru var Damper sistemi var , sanırım bu Damper sistemi yangın tesisatına bağlı , yangın anında damperi kapatıp havayı kesiyor ,ayriyeten yer tipi yere monteli fancoil klima var bunun da valf dediğimiz cihazı var sıcak su ve soğuk su veriyor bunların bağlantısını anlayabilecehim şekilde cizerseniz çok sevinirim değerli ustalarım yardımlarınızı bekliyorum .gemideki yangın sistemi adresli tip , havalandırma içindeki motor trifaze Yıldız bağlı
yangın damperleri zaten standart binalardaki mantıkla aynı yangın çıkan mekanın damperleri kapanırki duman başka bir mekana yürümesin valf olan fancoiller ise dört borulu ısıtma ve soğutma deniyor isteyen aynı zaman da ayrı ayrı bölümler için hem sıcak başka bir yerdeki soğuk açabiliyor mantık şu kişin ayarladığı set değeri ortam sıcaklığından düşük ise soğuk hattaki vana açıyor set değeri ortam sıcaklığından yüksek ise sıcak hattaki valf açıyor tabi bu otomatikte kalırsa böyle kişi isterse sabit modda kullanabilir ister sıcak modda ister sıcak modda tıpkı split klimalarda ki gibi

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri