Bürodan para kazanmak, güzel bir yaşantı sürmek

alenktrik

Üye
Değerli tecrübeli mühendis ağabeylerim, ustalarım, kalfalarım. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğinden Haziran itibariyle mezun oluyorum inşallah ama İnşaat Mühendisliğiyle çift ana dal yaptığım için bir sene daha inşaat mühendisliğine devam edeceğim. Ama bu arada Elektrik Mühendisliği diplomamla Kayseride küçük bir elektrikçi dükkanında birşeyler yapmaya çalışacağım tanıdık ağabeylerimle. Sorum şu ki okul zamanlarımda ve tatillerde hem elektrik hem inşaat olsun sürekli staj halindeydim ve sonralarında da devam ettim çalışmaya. Elektrikçi ustalarla arızaya da gittim direk dikmeye de kablo çekmeye de. Kendi araştırmalarımla ve mühendis olsun usta olsun yardımlarla ve sormamla, hatta oturup kendi kendime metraj hakedişi öğrenmekle priz, aydınlatma ve her türlü zayıf akım (tv,smatv,tlf,yangın,cctv,seslendirme,diafon, kartlı geçiş vs.) projelendirme ve malzemelerini tanıdım, OG projelendirmesini öğrencim. Kendimce yeterince tecrübe kazandığımı zannediyorum ama işin içine girmediğimden dolayı çekiniyor ve size sormak istiyorum. İnşaat mühendisliğini de bitirince Kayseri merkezde bürom olsa şantiyecilik, projecilik yapsam her iki mühendislikten de. Ayrıca doğup büyüdüğüm ilçede de Elektrik mühendisi yok. Yaşam şeklim ve kazanabileceğim paralar nasıl olur sizce? Yoksa kafa rahat bir şekilde bir firmada işe girmek daha mı rahat olur? İstanbulun stresi bezdirdi 5 yılda beni. Çok muallaktayım. Görüşleriniz benim için çok değerli

merhabalar dostum aynı soru işaretini bende yaşıyorum,kafan allak pullak oluyor bazen işin içinden çıkamıyorsun ama hep deriz ya hakkımızda hayırlısı neyse o olsun diye aynen öyle o yüzden gözünü kapat beynini dinle bazen kalbini dinleyince yanılabilirsin...mesela diyorsundur çift diploma elektrik mühendiside yok açsam büromu güzel iş yaparım ama evdeki hesap çarşıya uymuyor bazen bunun yanında şans ve başka kriterlerde gerekiyor
ha ben senin yerinde olsam önce pişeceğim bi işe girerdim 1-2 yıl tecrübe edinip sonra kendi yerimi açardım

ama kelin ilacı olsa başına sürermiş hesabı kendi işimin içinden çıkamıyorum :) ya otomasyon sektöründe devam edip güzel paralar kazanıp ilerde kendi yerimi açarım ( aile düzeni çok olmayacak maalesef ) ya da elektrik dağıtım şirketine girip rahat bi hayat sürmek memur gibi

Sen ne yaptın iş durumunu? Cingirock

7000 m2 bina elektrik projesi 2000 tl.cok dusuk degil mi? Kayseride

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri