Aygıt yöneticisinde laptop kamerası gözükmüyor

zgumushan

Üye
Merhabalar,

Aygıt yöneticisini açtığımda laptop sabit kameramın sürücüsünü bulamıyorum. Daha önce diğer birimler altında çıkıyordu şu an diğer birimler diye bir şey de çıkmıyor.
Sırf bu sorunu çözebilmek için tekrardan usb den format attım ancak hala kamera bulunamıyor uyarısı alıyorum.
Yardımlarınızı rica ediyorum

Ekli dosyalar

• x.PNG
    x.PNG
    27.3 KB · Görüntüleme: 68
  • y.PNG
    y.PNG
    18.1 KB · Görüntüleme: 50
laptop marka,model ve işletim sistemi adı sürümü gibi bilgileri esirgeme bizden.

Bilgisayarımın modeli SAMSUNG NP350V5C-SOFTR, İŞLETİM SİSTEMİ WİNDOWS 10
Aygıt yöneticisinde hiç bir yerde (gizli sekmeleri de açtım) kesinlikle kamerayı bulamıyorum.
Kıymetli tavsiyelerinizi bekliyorum.
Acaba yanlış kamera driver ını mı kuruyorum?

iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• DDD.PNG
    DDD.PNG
    42.4 KB · Görüntüleme: 40
  • dfd.PNG
    dfd.PNG
    76.5 KB · Görüntüleme: 40
samsung sitesinden notebook chipset driverlarını bulup yeniden yükle, laptop kameraları chipsete entegre olduğu için chipset driveri eksikse açılmıyorlar. internette arama yaptım ve seninki gibi birçok problem var. Eğer daha önce çalışıp hiçbirşey yapmadan aniden gittiyse webcam de bozuk olabilir ama eğer format attıktan sonra bu problem ortaya çıktıysa windows 10 kendisi uygun driverı bulup yükleyememiştir.

İlginiz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.
Bu sorun bilgisayarımı sıfırladıktan sonra oldu sonra flash bellekten Microsoft un sitesinden indirdiğim windows 10 u kurdum fakat kamera hala gelmedi bir türlü. Samsung sitesinden dediğiniz driver a bakacağım teşekkürler.
Olmazsa yazarım gene

Merhabalar,

Ekte görünen iki chip seti de yükledim herhangi bir değişliklik yok malesef...

Ekli dosyalar

• chipset.PNG
    chipset.PNG
    55.8 KB · Görüntüleme: 54
  • ccc.PNG
    ccc.PNG
    18.2 KB · Görüntüleme: 27
  • dcsds.PNG
    dcsds.PNG
    44.6 KB · Görüntüleme: 25
Benim eski laptopun kamerası da çalışmıyordu. Son çare ekranın çerçevesini söktüm artık.Kameranın soketinde temassızlık varmış. Düzeltince çalışmıştı.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri