Avrupanın umudu sahra çölü

Yok avuç yalama değil.
Olaya başka açıdan bakmak lazım.
Antalyada bir çok yerde güneş izleyen sistemler var.
Sıradan su ısıtan sistemler ise köy evlerine varıncaya kadar güneyde her evin damında.
Öğrenciler yıllardır güneş izleyen ödevi yapıyor.
O kadar sıradan oldu ki artık kimse o ödevi istemiyor.
Bu tip sistemler bazı deneyler için ödeneğin sağlanabilmesi için reklamlardır.
Yıllardır yapılır.
Gitti gidiyorda bile seyyar aletler vardı.
Parlak metalden bir çanak ve ortasında tencere.

Enerjinin en kötü yanı devamlılıktır.
Alternatif enerji kaynağı diye düşünülenler ancak devede kulak oluyor.
Maliyetlerde ayrı konu.
Okuduğum yazıda temizliğin çok ciddi problem olduğunu ve verimliliği çok etkilediğini yazıyordu.
Kısaca , duyduğunuz gördüğünüz her şeye daha bir dikkatli yaklaşasınız diye , öyle satırlar yazmıştım.
Hocam bu islerin Türkiyede don kisotu olmadigi icin bu memlekette hep avucumuzu yaliyoruz. Üniversitelerimizde zaten hak getire düsmüsler hepsi günes enerjili araba pesine... En akillisi üniversite kim daha hizli gidecek diye yarista diger okullar onun sakali, bunun etegi, sunun basörtüsü ile ugrasiyor, su, günes, rüzgar, vs. vs akar gider bizde takiliriz kendi capimizda.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
acaba türkiyede aynı sistem tuz gölünde yapılamazmı yada akdeniz üzerinde malum hem tuzluluk oranı fazla hem bolca güneş var
bizi aşar mı acaba ya da aşmazda biz kendimizi 50 yıl gecikmiş yerli araba sevdasına mı kaptırdık???

Arkadaşlar videoları seyrettim ve görüyorum ki çooook gerilerdeyiz. genç nufus fazla , teknolojiyi kovalayan arge ye önem veren iş verenler az sayıda. Kafası gerçekten çalışanlarda yurt dısına kaçıp oralarda firmalara giriyor çünkü türkiyede destek göremedikleri için gelecek görmüyorlar.
Herkes aldığı paraya bakıyor ülkemizin bi yarasını saralım yok. Yerli araba üretimi için elini taşın altına koyacak dev türk firmaları çıkmadı. 1 kişi çıktı onuda arastırdım projesini öyle aman aman bi proje değil bence. yalnız yüreğinden dolayı tebrik ediyorum eminim ki daha iyi projelerde çıkaracaktır. koç sabancı grubu uzaktan bakmaya devam etsin. Anca hazır yemeye alışmış 2 firma. Yurt dısından getır karını ekle sat uygulamasından baska bırsey yapmıyorlar kusura bakmasınlar. Yada yağlı enerjı dağıtım ıhalelerını alsınlar.
Acaba ne yapabilirim? diyen söyleyen beyinleri ülkemizin desteklemesini ve iş verenlerimizin sahip çıkmasını umut ediyor ve bekliyorum.
Bu gençliğe güvenmekten başka çağreleri yok çünkü gelecek gençlerin elinde.
Uzan grubunu belkı dolandırıcı olarak bılır herkes ama ülkeye en cok teknolojı getırten teknolojıyı destekleyen gruplardan bırıydı. Motorolayı dolandırmışmış iyi etmiş...

bizim ülkenin umudu da doğalgaz çevirim santralleri :D
malum ülkede nereye sonda atsak doğalgaz çıkıyor :D

Bizim Millet doldurulmayı seviyor. HES'e karşı Nükleere karşı. Herkes Köstek anlayacağınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,368
Kullanıcılar
450,242
Son üye
Zaleucus

Yeni konular

Geri