AutoCad Elektrik Proje Çizimleri

autocadi yeni öğrenen biri olarak güzel ..

mrb arkadaslar hava alanı pistaydınlatma sistemine ups eklemeyi düşünüyorum elinde buna dair pırojesi olan arkadaslar yardım bekliyorum çalışma şartı.. Şebeke ups sonra jenaratör yani şebeke kesildiginde aydınlatma sönmeden ups den devam edicek jenaratör dewreye girene kadar..

Son düzenleme:
birincisi eğer metrik kullanıyorsan ve değiştirmediysen evet milimetre olarak sana değer verir...
ikincisi 50 ile çarptığında mesela 1000mmX50=50.000mm gerçekte ki değeridir oda 50mt yapar
A1 kağıt formatında çıktı aldığında ne olur onu nasıl çıktı aldığına göre karar vermek lazım. Çok dert etmeden değerini bildiğin bir yeri kağıttaki değerine oranla bu projenin her yerinde sabit olacaktır zaten... Cetvel oranlı cetvelse o oranıda göz önünde bulundur tabi...

Merhaba.. Ben bir şirkette proje görevlisi olarak çalışmaya başlıyacağım. Elektrik uygulama projesi deneyimi yapmaya ihtiyacım var.

arkadaşlar autocad ile bi panodaki güç ve kumanda devrelerini çizebilir miyim?

arkadaşlar park -bakçe ile ilgili elektrik projesi olan varsa verebilir mi?

en de çizime yeni bşladım burdaki bilgiler çok faydalı oluyor,teşekkürler paylaşımlar için.

Arkadaşlar,

Ne gibi projelere ihtiyacınız varsa belirtirseniz yardım etmeye çalışırım..

Arkadaşlar,

Ne gibi projelere ihtiyacınız varsa belirtirseniz yardım etmeye çalışırım..

Hocam bu konudaki gibi 1-2 takım proje paylaşma şansınız var mı acaba? Öncelikli olarak bir kaç örnek paratoner ve topraklama projesine ihtiyacım var.

Son düzenleme:
Projesi çizimi öğrenmek istiyorum, autocad biliyorum iyi derecede ama proje çizimininde nelere dikkat edilir neye göre yapılır bunları anlatan bir sunu , döküman var mıdır ?

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri