AutoCad Elektrik Proje Çizimleri

Benim bir sorum olacak. Elektrik projesi çizilirken a-2a-2a-a kuralı nerede kullanılır? Birde bir linyeye bağlanabilecek maksimum priz ve aydınlatma sayısı kaçtır?

Tavana aydınlatma armatürleri o kurala uyularak yerleştirilirse maksimum verim ve güzel bir görüntü elde edilir.

Örnek:

aaa.png

Bir linyeye bağlayacağın yük miktarına gelince.. Öncelikle tek fazlı yüklerde 2500 W'ı aşmamak gerekir. Bunun dışında genel amaçlı priz ve aydınlatma linyelerinde şöyle bir standart vardır: Bir linyeye 9 adet aydınlatma sortisi ya da bir linyeye 7 adet priz sortisi bağlanabilir.

Son düzenleme:
Tebrik ederim doyurucu bir bilgi...

projeler birbiriinden güzel ve anlamlı. benimde elimde bir kaç proje var en yakın zamanda sizlerle paylaşacam arkadaşlar.

Autocad ' 08 - Kültür binası ve düğün salonu

Ekli dosyalar

• kultur-dugun-salonu-full-proje.rar
    1.5 MB · Görüntüleme: 451
Elinde basit bir dükkan iç tesisat aydınlatma ve projesi olan varsa gönderebilir ise çok sevinirim.
birde 20 metrekarelik ufacık dükkan içinde kolon şeması gerilim düşüm hesabı falan olacak mı çizimde ? standart bir çizim varsa çok iyi olur, teşekkürler.

Kolay gelsin arkadaşlar bana tek katlı bir ev veya 2 katta olabilir elektrik projesi lazım mimari planı vaziyet planı kolaon şeması yükleme cetveli iletken kesit seçimi kullanılan malzeme içeriği faln lazm yardımcı olursanız sevnrm

büyük bir ihtimal kesik çizgilerden tv tlf hattı ok işareti hattın aşagı dogru gittigini gösteriyor

Merhabalar. Yıllar sonra ilk defa giriyorum bu foruma . Proje konusunda bilgi almak isteyen olursa ulaşsın.

arkadaşlar elinde elektrik blockları olan varsa paylaşabilirmi?

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri