Autocad Öğrenmek İstiyorum

zanax

Üye
s.a arkadaşlar ;
autocd 2011 kurdum bilgisayarıma ve öğrenmek istiyorum benim merak ettiğim autocad ile bu binaların elektrik tesisat projeleri nasıl çiziliyor ? birde bu autıocad bilgisayarımı çok kasıyor..

Yemek tarifi gibi birşey değil ki bu sana iki satırda anlatalım. Öncelikle Elektrik temel eğitimini alman lazım,yönetmelikleri bilmen lazım. Autocad'i öğrenmen lazım. Nette Autocad eğitimi videoları var,pdf dökümanlar var çalışmanı tavsiye ederim. Daha sonra çizilmiş projeleri incelemen lazım. Uzun süren ve emek isteyen bir süreç...
2010 veya 2011'e gerek yok. 2007 kur eski versiyon kur.

hocama katılıyorum.. zahmetli bi iş..ama ugrasırım dersen netten videolarını takip et yararlı olur bence..

Yemek tarifi gibi birşey değil ki bu sana iki satırda anlatalım. Öncelikle Elektrik temel eğitimini alman lazım,yönetmelikleri bilmen lazım. Autocad'i öğrenmen lazım. Nette Autocad eğitimi videoları var,pdf dökümanlar var çalışmanı tavsiye ederim. Daha sonra çizilmiş projeleri incelemen lazım. Uzun süren ve emek isteyen bir süreç...
2010 veya 2011'e gerek yok. 2007 kur eski versiyon kur.

evet yemek tarifi değil ama insan en azından nerden başlamalıyım onları söyler...
elektik bilgisine gelince kendim meslek lisesi elektril bölmü mezunuyum yani azbuçuk anlarım zaten bu işlerden ama utocad öğrenmek istiyorum birde neyse yinede tşk ederim yorumunuz için...

evet yemek tarifi değil ama insan en azından nerden başlamalıyım onları söyler...
elektik bilgisine gelince kendim meslek lisesi elektril bölmü mezunuyum yani azbuçuk anlarım zaten bu işlerden ama utocad öğrenmek istiyorum birde neyse yinede tşk ederim yorumunuz için...

Nette autocad eğitim videoları var onları indirip izle. İndiremiyorsan bana özel mesajla mail adresini ver dosya yükleme sitelerinden biriyle upload edip sana linki göndereyim oradan indirirsin. Pdf dökümanda yollarım. Sitede de epey döküman var.
Tavsiye edeceğim adres;
autocadokulu.com - AutoCAD Kursu, AutoCAD Eitimi, AutoCAD izimi, 3ds Max kursu, V-Ray kursu, PhotoShop kursu, Eitimleri
Kolay gelsin...

aslında paint kadar kolay bi programdır. tabi 2 boyut kısmı için elektrik tesisat ı içinde 2 boyut yeterlidir 4 5 komutu öğrenerek çizim yapabilirsin. fakat bazı şeyleri daha uzun sürede çizersin :D

kardeşim kasmamak lazım auto cad dünyanın en kolay aynı zamanda en zor programıdır mantığı 2 hafta sürer. öğrenebilirsen mantığını gerisi kolay sıkma canını...

eğer gitmek istersen autocad program kull. ve elektrik proje çizimi derslerinin verildiği kurslar mevcut. ben yıldız teknik ünv. s.e.m. de
autocad 2010 eğitimi almıştım. tavsiye ederim. tabii profesyonel çizim yapabilmen için tecrübe sahibi olman, ilgilendiğin konularla ilgili şartnameleri bilmen gerekir.

s.a arkadaşlar. autocad programını netten mi indirdin yoksa cd alıp mı yükledin. ücretsiz indirebileceğimiz autocad programları varmı acaba bende öğrenmek istiyorum.

arkadaş lar autocad şu an çoğu siteden ücretsiz olarak indiriliyor.Ama tekil kullanıcılar lisans lı program baya ucuz 30 40 lira civarı tercih sizin...

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,983
Son üye
ardaxsm

Yeni konular

Geri