auto cad sorunu hk.

daglar

Üye
slm arkadaslar bilgisayarımdan auto cad 2008 yuklu daha once cıktı aldığımdan herhangi bir sorun yasamadım ama suan cık tı almak istediğimden resimdeki hataı veriyor. kayıtlı olan yazıcıyı sectiğimdfen bu hatayı veriyor. ofis programlarında cıktı aldığımdan herhangi bir sorun ile karsılaşmıyorum sadece auto cadde de bu hata var. bir de program bozulmuş diye auto cadı kaldırdım tekrar yukledim sorun devam ediyor. bilgisayarın işletyim sistemi visatadır. şimdiden tesekurler.

yazıda yazdığı kadarıyla 3 tane hata olabileceğini söylemiş :

sürücü bulunamadı
cihaz bulunamadı
yada sürücüde bir hata var

fakat bu sorunları çözmüş iseniz nereden kaynaklanabilir anlayamadım :S yani sadece AutoCAD den çıktı alırken sorun yaşaması , çıktı alırken yaptığınız ayarlamalardan dolayı olsa gerek...

burdaki hata gorduğum kadarıyla surucu bulunamadı diyor onu yukledim değişen bir şey yok gene

Ekli dosyalar

• hp hata.jpg
    hp hata.jpg
    72.1 KB · Görüntüleme: 22
kagıt boyutunu a4 olarak seçıpte bırde deneyın

Bırde kagıt olcusunu mm olarak tercıh edın

Moderatör tarafında düzenlendi:
Descrıptıon ; the layout will not be plotted unless a new plotter confıguratıon name ıs selected
None yazmaması lazım ayarlarını kontrol et yazıcıyı tekrar kaldır kur ıstersen

yazıcının kağıdını a4 olarakta ayarladım,yazıcıyı sokup yeniden yükledim gene olmadı. bir arkadasımda aynı sorun vardı. çözulmedi

yani olabilir mi bilmiyorum ama yazıcıyı programa tanıtma gibi bir şey hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam eğer.

Ağ üzerinden kullanılan bir yazıcı sanırım bu. Yazıcının kullanıldığı makineden yazıcıyı kaldırın dolayısı ile kendi makinenizdende. Bu ayarları komple sıfırlamış olacaktır. Ve kurulu olduğu makineye yazıcıyı temiz bir şekilde tanıttıktan sonra kendi makinenizden tekrar ağ yazıcısı kurmayı deneyin. Bu sorunu yüksek ihtimalle çözecektir...

Plother Güncellemeleri AutoCad 2006 ve Öncesi versionlarda yapıldı.Mümkünse 2008 den önceki versiyonlardan birini kullanınız.Ve yazıcı belleğinide kontrol etseniz iyi olur.
saygılar.

yazıcı ağ üzerinde dir. yazıcıyı kendi bilgisayarımada kurup bilgisayarımda bağladıktan sonra gene olmadı. yazıcı beleğini nasıl kontrol edilir tam olarak nasıl yapılıyor o konuda bilgilendirirseniz sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri