audio santral ve zil paneli uyumu hakkında

alimail80

Üye
Hayırlı günler, binamızda audio ob3 santral bulunmakta, apartman girişindeki zil paneli kullanılmaz olduğundan gidip audio 6lı konsept zil paneli aldım. Eski zil panelini söküp yeni zil panelini taksam çalışır mı?
Not : Eski panelde hoparlörlü
İyi çalışmalar...

sade zil paneli aldiysaniz konusma yapamazsiniz.
sisteminizde konusma sistemi arizali degil ve calisiyorsa yine hoparlor olan bir panel almalisiniz yada
2 veya 3 gruplu bir panel sisteminiz varsa en az biri buna uyumlu olan hoparlor olmali

sistem arizali konusma yapmiyorsaniz sadece zillerimiz calsin diyorsaniz konu farklidir.

ayrica yeni nesil bir seri degil ise ob3 diye bir santral hatirlamiyorum es100 as 100 es200 gibi diye biliyorum
kolay gelsin

Eski bir model santral üzerinde 1998 tarihi var. Şu anki sistemde herhangi bir sorun yok sadece bina girişindeki zil panel tabiri caizse kırık dökük o yüzden zil panelini değiştirmek istiyorum

jfj2j.jpg

santral bu modeli yanlış yazmışım 03b imiş

Forumda arama yaparak satral şemalarına ulaşabilirsin gördüğüm kadarıyla 7 bağlantı var, yeni santraller aynı gibi, renkleri ve etiketlerde karşılaştırma yap, öte yandan paneli(yüzü) değiştirmek komple santral değişiminden ucuz, paranız varsa siz bilirsiniz, kolay gelsin.

Anladığım kadarı ile yeni zil panelini taktığımda herhangi bir sorun olmayacağını söylüyorsunuz

bu baya eskiymis calisiyormu konusma yapabiliyormuydunuz.
zil panelinde konusma yapabilmek icin en ustte bir hoparlor
onun altin da 20mmX100mm buyuklugunde uzeri seffaf silikonla kaplanmis microfonu acikda ince zarif bir kart bulunur

bu zil buton gurubundan en az birinde olmasi lazim olmaz ise sesiniz gitmez ve gelmez
var ise konusma yapabilirsiniz.

Değişim yaptım gayet iyi bir şekilde çalışıyor. Sadece zil panelini değiştirdim. Yardımlarınız için teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri