Audio görüntülü kapıcılı diafon daire önü zil bağlantısı sorunu

alicimen28

Üye
Arkadaşlar merhaba. Cihazın modelini bilmiyorum. Ancak doğalgaz borusu geçirmek için kapı üstünü delerken zilin kablolarına geldi ve şuanda zil aşağıdan çalıyor ama daire kapısından çalmıyor çünkü kablolar kopuk. Bu kabloları bir türlü bulamadım hangisi olduğunu. Şansıma da multimetrenin pili bitmiş dün akşam yarım kaldı işim.

Şimdi şöyle yapsam olur mu acaba aşağıdan zile giden kabloları söküp kısa devre yapıp yukarıdan da multimetre ile bunu tespit edip aynı devreye bağlı yeni bir kablo ile kapı önüne çeksem olur mu? Bir de şöyle bir şey var zile aşağıdan ikinci kez basınca zil çalmıyor görüntü geliyor sadece nasıl yapıcaz bilmiyorum. İnternette bir çok şema var ama hiç biri ona uymuyor. Acaba kapı önüne giden zil devresi ile aşağı giden zil devresi farklı olabilir mi diye düşünüyorum. Akşamdan beri kafamı meşgul ediyor arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kopan kabloları takip edersen bağlantı yapılan buatta bulursun. Buattan kapı önüne dt 8 kablo ile komple çekersen bağlantılarıda rengi rengine bağlarsan olay çözülür. Resim çekseydin daha iyi yardımcı olunurdu.
Santralın modelini üzerinde yazması gerekir. Dış kapı ile daire kapısı bağlantısı da farklıdır diye düşünüyorum. Santralin modelini bulursan yardımcı olunur, şema olarak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kopan kabloları takip edersen bağlantı yapılan buatta bulursun. Buattan kapı önüne dt 8 kablo ile komple çekersen bağlantılarıda rengi rengine bağlarsan olay çözülür. Resim çekseydin daha iyi yardımcı olunurdu.
Santralın modelini üzerinde yazması gerekir. Dış kapı ile daire kapısı bağlantısı da farklıdır diye düşünüyorum. Santralin modelini bulursan yardımcı olunur, şema olarak.

d

d
Teşekkür ederim hocam. DT8 kabloyu ana buatın içinde buldum. Tüm kablolar 3'erli sadece 2 kablo 2'liydi. 2'li olan kabloları soyup birbirine değdirince zil çaldı. Multimetre ile bulmayı denedim ama neredeyse tüm fişler arasında bağlantı var.

Bu bağlantıların görevleri ayrı ve farklıdır. biribirne kısadevre olmamalıdır, olursa santralı yakar.

Ben de anlayamadım madem kısadevre gösteriyor ona bağlı işlevin sürekli çalışır olması gerekirdi ama öyle değil. Bayaa karmaşık bir sistemi varmış ya düşman başına:)
Aslında fazlada karmaşık değidir. şema olmadığından seninde canın sıkılmıştır. Yalnız çalışıyorsan. Santralın modelini yazmıyor mu?

Aslında fazlada karmaşık değidir. şema olmadığından seninde canın sıkılmıştır. Yalnız çalışıyorsan. Santralın modelini yazmıyor mu?
Doğrudur hocam da santrale fazla dikkat etmedim sadece audio görüntülü kapıcılı diafon modellerini baktım hiç öyle bir model yoktu. Ayrıca diğer modellerin şemaları buna uymadı.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri