atv31 sürücülü motorun çalıştırılması

:)arkadaşlar selamlar benim motor sürücüleri hakkında fazla bilgim yok bir tane taş kesme makinası var redüktör bilya dağıtmış değiştirmişler daha sonra ileri veya geri butonuna basınca motor bir yöne zorluyor sivice vurmasına rağmen durmuyor motor potla deviri ayarlanıyor sürücü üzerinde rdy hazır komutu yanıyor siviçleri değiştim röleler yeni röle ve siviç ve butonlardan dışardan geçici olarak kablo çektim arıza devam ediyor bağlantı şemasıda yok devreyi takip etmek için konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum özellikle şema olursa inşaallah olayı çözeriz selamlar motor sürücü atv31

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
motor bağlantı uçlarını söktüyseniz ter bağlanmış olabilir yani motor sağa gitmesi gerekirken sola gidiyor haliylede sağdaki limit switch e gelince duracak ama sola hareket ettiği için sağdaki limit switch e hiç gelmiyor bence bir kontrol et

arkadaşlar geçen gün atv 31 kumanda ettiği taş kesme motoru tek yönde çalışıyor demiştim sagolsun ilgilenen arkadaşlardan proğram istemiştim fakat proğramı uygulamadan bir başka mühendis arkadaş müdahele etmiş ve sorunu çözmüş sorun atv 31 altında kibrit kutusu kadar bir kart var ve üzerinde 2 adet pot var start stop butonu yanındaki pottan ayrı 2 adet motor var biri bıçak digeri 2 siviç arasında gidip gelen motor kumanda 24 volt ve roleler 24 volt bununla ilgili bir şema varmı yani altivar 31 devreye bağlanma açık şeması teşekkürler bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp bizde öğrenelim çevremizdeki kişilere yardımcı olabilirsek ne mutlu saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri