Aspiratör motoru sargı kontrolü

zafzaf00

Üye
Katılım
5 Nis 2010
Mesajlar
71
Puanları
1
Aspiratörü tamir etmiştim ancak şimdi bir kısa devre ya da yanık sargı sorunu yaşıyorum. Düğmeye basınca tırrr diye ses yapıyor ve çalışmıyor. Sargıları 20k ohm konumunda kontrol ettiğimde resimdeki kahverengi ile beyaz arasında 0.83 k.rengi yeşil arası bir değer okunmuyor ve k.rengi kırmızı arası 0.71 değeri okunuyor. Beyaz yeşil ve kırmızı yeşil arası gene bir değer yok. Beyaz kırmızı arası 0.15 değeri okunuyor... Bunu yeşil ile beyazı köprü yaparak 2 kademe olarak kullanabilirmiyim. Ya da nasıl kullanabilirim... kırık blender motoru vardı onu uydurdum ama fırçalı motor olduğundan çok ses yapıyor:)
1000105965.jpg
 
Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Aspiratörü tamir etmiştim ancak şimdi bir kısa devre ya da yanık sargı sorunu yaşıyorum. Düğmeye basınca tırrr diye ses yapıyor ve çalışmıyor. Sargıları 20k ohm konumunda kontrol ettiğimde resimdeki kahverengi ile beyaz arasında 0.83 k.rengi yeşil arası bir değer okunmuyor ve k.rengi kırmızı arası 0.71 değeri okunuyor. Beyaz yeşil ve kırmızı yeşil arası gene bir değer yok. Beyaz kırmızı arası 0.15 değeri okunuyor... Bunu yeşil ile beyazı köprü yaparak 2 kademe olarak kullanabilirmiyim. Ya da nasıl kullanabilirim... kırık blender motoru vardı onu uydurdum ama fırçalı motor olduğundan çok ses yapıyor:)Ekli dosyayı görüntüle 102273
Bende var yakınsan vereyim uğraşmak istemezsen
 
İnternet'e buldum zaten de amaç eld3kini kurtarabilmek. Bakalım hurdacı falan bulursam alırım artık.
 
Hurdacıdan buldum taktım çalıştı:) şimdi elimdeki bu motoru da kurtarmak ve çalışır hale getirmek istiyorum. yukarıda ayrıntılı bilgiler var. hangi kademe yanık. yukarıdaki omaj değerlerine göre tek yada 2 devir şeklinde kullanılabilir hale getirilebilir mi?
 

Forum istatistikleri

Konular
128,405
Mesajlar
917,330
Kullanıcılar
450,312
Son üye
ErkanGlc

Yeni konular

Geri
Üst