Asma tavan tesisatı hk.

KenBlock

Üye
Arkadaşlar merhaba , evimin salonunda asma tavan var .

14 Tane ampul çevresine yerleştirilmiş. çarprazlama olarak 2 uçlu olan tiplerden.

göbek kısmındada 3 tane spot ışıklar var .

sorunumuza gelirsek .

14 tane ampulden arızalananı değiştiriyoruz ampullerde aksine bazıları erkenden ömrünü yitiriyor , bazılarıda uzun gidiyor . Sürekli uğraşmaktan sıkıldım ampullerden bahsettigim uzun süre gidenlerle şuan idare ediyorum evin salonunun bir kısmı karanlık yani . :) Sürekli yenisini al tak uğraşasım gelmiyor sürekli patlatıyor böyle .

Göbek kısmındaki 3 spot ışığa gelirsek . Evi aldığımda en fazla 1 2 ay kullanabildim hemen patlak verdiler . Eniştemde spot ışık vardı geldi değiştirdi değiştirirken taktığı gibi 5 dk sonra patladı.

Evin odalarının tesisatlarında herhangi bir problem yok ama nedense bu salonun tesisatı sıkıntılı böyle .

Sıkıntısını anlayamadım gitti . Ampullerin tesisatı komutatör anahtar olmak üzere 2 tane yani toplamda 4.

1 tanesi spotlar için diğerleride 14 ampul için .

Spot ışıkları iptal edip normal duy ile değişsemmi tesisatı . Onuda patlatır mı .?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Spotların klemens bağlantılarını ve spot lambaların duylarını kontrol ediniz eğer klemenslerde ve duylarda gevşek bağlantı varsa aşırı ısınma yapar buda spotları bozabilir.Spot aydınlatma için bence uygun bir yol değil yüksek elektrik harcar değiştirmek elektrik tüketimini azaltır

lambalar cok yakinsa birbirini isitir.

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri