asma tavan şerit led baglantısı hakkında yardım

ilerde sorun yaşarmıyım

• hayır yasamassın

Oy: 0 0.0%
  • cok basın agrır

Oy: 1 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
  • Anket kapatılmış .

umit888

Üye
herkese iyiakşamlar oncelıkle yenı almıs oldugum evın tadılat işleriyle ugrasıyorum elektrıkcımde fazla anlamıyor bu led işlerinden 1 tane trafo 1 tane de kumandalı renk degıstırme aparatıyla beraber 15-20m arası bır asma tavan led aydınlatmamız gerekıyordu bi şekilde bagladık ledı gayet guzel aydınlatıyor fakat acaba voltaj veya amper fazla gıdıp ledlere zarar verırmıyız kafama takıldı altta şema ile anlatırsam herkes daha ıyı anlar sanırım... yardımlarınız için şimdiden teşekkürler alçıpan içinde kalcagı ıcın trafonun ve kabloların ılerde bi sıkıntı olursa tekrar tavanın acılması falan gerekıcek sıkıntılı bır iş biraz o yuzden sormak ıstedım saygılar...

led.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
neden bu kadar zahmete giriyosun elektrikcini değiştirmek yerine .

20 metre led için 12.5 amper trafo çok çok düşük . metresi 1.4 amper çekse 20 metresi için minimum 30 amper trafo koyman gerekli .

150 W lık trafo yeterlidir şerit led için
sorunuza gelirsek voltaj dalgaları için çözüm regülatördür.
ancak entesin faz koruma rölelerinide kullanabilrisiniz.

peki bu trafonun 2 cıkısı oldugunu varsayarsak 6amper 6 ampermı cıkıs yapıyor? toplamımı 12 amper oluyor yanı?

trafo 12 A veriyorsa her biri 12 A dır .
iki ayrı çıkıştan alacağınız toplamda max 12 A olacak yani 6 ŞAr maper olarak dağıldığını sanmam
madem 2 çıkışlı ledi 10 ar metreye bölün 20 metreyi tek girişe verdiğinizde ledin sonralarında sönük yanma olabilir

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri