Askerlik Hakkında Soru

ex ramo

Üye
slm lar askerlik hakkında bir sorum olucak 2008 yılında kayıt olduğum myo okulundan geçen ay ihtibari ile diplomamı alıp ilişkimi kestim ve askerliğimi yapmak istiyorum konu ile alakalı olanlar beni birzahmet aydınlata bilirmi önce tecil filanmı kaldırmam gerekli bide en erken nezaman gidebilirim askere son olarak elektronik teknikeri olmak askerlikte bir avantaj sağlar mı? cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum

yerine göre değişir fakat elektronik teknikeri olmanın avantajlı olduğunu sanmıyorum. askerlik şubesine gittiğin zaman ilk celp döneminde gidebilirsin...

celp dönemleri bölgeden bölgeye göre değişiyor şubat mayıs ağustos kasım olarak 4 dönem..

slm lar askerlik hakkında bir sorum olucak 2008 yılında kayıt olduğum myo okulundan geçen ay ihtibari ile diplomamı alıp ilişkimi kestim ve askerliğimi yapmak istiyorum konu ile alakalı olanlar beni birzahmet aydınlata bilirmi önce tecil filanmı kaldırmam gerekli bide en erken nezaman gidebilirim askere son olarak elektronik teknikeri olmak askerlikte bir avantaj sağlar mı? cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum
elektronik teknikeri olman bi işe yaramaz :D bazen sırada sorarlar şu işten anlayan varmı gell amelelik işlere aman gitme:D
elektronikten adam isteyen olmamıştı askerlikte inşaat tan anlayan varmı diye sormuşlardı duvar yapmak için ahah bilgisayar sorarlar birde

iki yıllık bir işe yaramıyor ayrıca bir rütbe vermiyorlar onbaşı rütbesi alırsın acemilikte oda acemilikte anlatılanları uygulamana bağlı komutan rütbe vermesse er olarak gidersin göndeirlen yere haberin olsun:D ille rütbe alacan diye kadie yok iki yıollık bitirenlerin 2 sene tecil hakkı doğuyor tecili bozdurup gidersin sen tecil etmediysen tecil olmassın ama 2 yıllık okuduktan sonra açık öğretim 4 seneye girersen tecil olur otomatikmen .sen gidecen askerlik şubesine ben tecilimi bozacam diyeceksin tecil ettirdirysen ettirmediysen gerek yok ben gitmek istiyorum de yeterli onlar bakarlar ne zaman gideceğine

şimdiden hayırlı teskereler insan olmadığını anlıyacaksın merak etme :D asker değil amele arıyorlar doğuda yaparsan bilemem ama batıda durum böle

OT yol karları kazı araba sil :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
usta birliğinde muhabere kademe varsa ve elektronikçi olduğunu söylersen şansına muhabere teknisyeni astsubayın da yardımcıya ihtiyacı olursa seni yanına alır ve mesleğinle uğraşarak askerliğini yaparsın. hem kendini geliştirir hemde orduya faydan olur.

elektrikçi olarak calısır bol bol nöbet tutarsın..bence meslek ayrımında ses cıkarma sade nöbet tut bos zamanın olur

bedelli askerlik hakkında ne düşünüyorsunuz?

ben şahsen parası olanların, parası olmayan ve askere gitmek zorunda olanların canını satın alması olarak bakıyorum olaya. hükümetin yaptığı, "bedelliden gelecek paralar, şehit aileleri için bir fonda toplanacak." açıklaması da bunun bir kanıtı değil mi?

aydd naptın ya adamın da benim de içimi kararttın :D

bulunduğun yerdeki askerlik şubesine ğitmen yeterli

en yakın asketlik şubesine başvur

Forum istatistikleri

Konular
128,409
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Geri