Asansör Projesi

kadyig

Üye
arkadaşlar ben proje ödevi için 3 katlı asansör yapacağım. kabini 10x10cm. fazla büyük değil. sizlerden yardım bekliyorum,
asansörün çıkacağı toplam yükseklik 45cm, ve kabinin ağırlığı 2kg filan bunun için öncelikle hangi motoru kullanmalıyım?
ve asansörün 2. katta durması icin nasıl bir devre kullanabilirim?
bu işte acemiyim(öğrenciyim) ve daha asansörü nasıl sağa sola yön değiştireceğimi bile bilmiyorum. asansör için 1. 2. 3. katların butonuna basınca o kata çıkması ve orda durması için nasıl bi sistem kullanabilirim?
bu proje için ayrıntılı olarak yardımlarınızı bekliyorum. önerilerinizide bekliyorum. şimdiden teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar ben proje ödevi için 3 katlı asansör yapacağım. kabini 10x10cm. fazla büyük değil. sizlerden yardım bekliyorum,
asansörün çıkacağı toplam yükseklik 45cm, ve kabinin ağırlığı 2kg filan bunun için öncelikle hangi motoru kullanmalıyım?
ve asansörün 2. katta durması icin nasıl bir devre kullanabilirim?
bu işte acemiyim(öğrenciyim) ve daha asansörü nasıl sağa sola yön değiştireceğimi bile bilmiyorum. asansör için 1. 2. 3. katların butonuna basınca o kata çıkması ve orda durması için nasıl bi sistem kullanabilirim?
bu proje için ayrıntılı olarak yardımlarınızı bekliyorum. önerilerinizide bekliyorum. şimdiden teşekkürler

monophase triphase veya dc motor mu kullanacaksın

ve asansör kontrol devresi filan varmı? 1.2.3. katların butonuna basınca o katta durması gibi?

bu projeyi yapsan bile bunun büyük halinin nsl geliştirilebileceğini de hesapla. bunu geliştrmek için bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır

Ben tez odevımı taşıma sıstemlerı uzerıne yapmıstım sen mekanık aksamının yapımını düzgün ve gösterişli birsey yaparsan elektrik aksamını yapması kolay öncelikle motorunu sec dusuk devırlı redüktörlü motor secersen daha iyi olur.dc motorda devır yonu degıstırırken + ile- kutuplarını cakıstırma çünkü dc motorda devir yönu degıstırıken daha cok oluyor .cift kontaklı 12 volt dc röle kullanırsan daha ucuz ve kolay olur.

Ben üniversitede ilk bunu yaptım.Sonrada başka birşey geliştirdim arkadaslarım ile birlikte yaptım tek başa bıtırmem imkansızdı.Bütçe Önemli herseyden önce...

Eger ki ilgileniyorsan yardımcı olayım yok ben vazgectim diyorsan birşey diyemem

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri