Asansör flexibl kablo değişimi

torx

Üye
Merhaba

8 katlı bir binada asansör flexibl kablo değişimi için 7500 tl fiyat çıkarmışlar bu sizce normalmi

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu söylediğiniz normal demek anlamınamı geliyor. 1 müşteri bu masrafların tümünü karşılamak zorundamı oluyor şimdi ?

Bu şekilde olursa ayda 10 müşteri yeterde artar bile 75 bin 10 bini kiraya çık 11 bin, asgari ücretden 2 eleman 3 binde yol masrafı ( 10 müşteri için fazla ama yinede yazalım) toplam gider 30 bin maaliyet 2500 olsa 10 müşteri için toplam kazanç 50 bin masrafları çık 15 bin kar ediyoruz bu 10 müşteri aylık tüm giderleri karşıladı 15 bin de kar bıraktı geriye kalan müşteriler tamamen gelir olacak elektrikçiliğemi başlasam acaba ?

Not : Bu senaryo siz maaliyet işçilik v.b gibi 7500 tl ye özel verilen fiyat için ayrıntılı yorum yazmadığınız için internetden öğrenilen fiyatlamalara göre yazılmıştır.

Kablo var, kablo var. Neye göre değerlendirelim? Kablo değiştirildiyse zaten iş işten geçmiştir yok değiştirilmediyse farklı firmalardan da teklif isteyin fiyat normal mi değil mi ortaya çıkar.

Bunun doğrusunu öğrenebilmek çok zor Apartman yönetimi bu fiyatı çıkardı 8 katlı bir apartman burasıtüm kablonun değişme ihtimali nedir ben skalayı öğrenmek istiyorum en az şu olabilir 8 katlı apt için en çok şu olabilir gibi birde maaliyet en fazla ne olabilir işçilik ne kadar eklenmiştir gibi

Bunun doğrusunu öğrenebilmek çok zor Apartman yönetimi bu fiyatı çıkardı 8 katlı bir apartman burasıtüm kablonun değişme ihtimali nedir ben skalayı öğrenmek istiyorum en az şu olabilir 8 katlı apt için en çok şu olabilir gibi birde maaliyet en fazla ne olabilir işçilik ne kadar eklenmiştir gibi
Yönetime sorun size cevap verirler. Sonra buraya şu şu özelliklerdeki şu kadar metre kablo değişmiş şu kadar kablo+ şu kadar da işçilik almışlar bu normal mi diye sorarsanız o zaman değerlendirme yapılır.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri