artes 1000 va upsnin prizinin ikiside faz oldu lütfen yardım

doping18

Üye
upsnin arkasında bulunan pirizde kontrol kalemi ile baktığımda ikisindede faz var bu sorun nasıl çözülür lütfen yardım şimdiden ilginiz için teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ups i kontrol kalemi ile kontrol etmek mantıklı mı ? Doğru bir işlem midir?

Bilmediğimden soruyorum. Daha önce 15-18 yıl kadar önce kendi çabalarımla bir 12 volttan 220 volta konverter yapmıştım. Merak ya 220 çıkışına kontrol kalemi ile dokunmuştum her iki uçta da yanıyordu. Ama ucuna cihaz bağladığımda çalışıyordu. Anlam verememiştim. Çokta üzerine düşmedim.

Küçük bir deneyimdi paylaşmak istedim. Bir ups nin çalışmadığını sadece kontrol kalemi ile yapılan kontrolle anlayamayız. Detaylı ve farklı ölçümler kontroller yapmak lazım diye düşünüyorum.

öncelikle ups çalışıyor aküsü şarj tutmuyordu bende iki motorsiklet aküsü bagladım ikide 12 volt 7 amper toplamda 12 volt 14 amper ediyor yalnız benim sorunum ups prize takılı ve elektrik varken çıkışı normal yalnız elektrik kesintisi oldugunda çıkış her ikisidede elekrik var yani faz ve faz oluyor ben bunu anlamadıgım için sordum ilgilendiginiz için teşekkür ederim

Sorun yok normal durum önemsemeyin. Toprağa karşı ikiside faz durumundadır.

bir sorum daha var upsnin arka kısmında bypass dügmesi var ne işe yarıyor bilgi verirmisiniz bide bypass açık mı olmalı yoksa kapalı ilginiz için sag olun

upsnin arkasında bulunan pirizde kontrol kalemi ile baktığımda ikisindede faz var bu sorun nasıl çözülür lütfen yardım şimdiden ilginiz için teşekkürler
BABACIM COK BASİT NOTR KOPUK OLDUGU ICIN FAZ DONUS YAPIYOR BU YUZDEN IKSINDEDE FAZ GORURSUN.OLCU ALETINLE VOLTAJ KADEMESINDE VOLTAJ OLÇ NOTR GELMEDIGINI ANLARSIN SAYGILAR

herus cevabın için sag ol yaw pc zarar görürmü ya da çözümü nedir yardımcı olabilir misin

herkez bu cevabıma hayal kırıklıgına ugrayabilir :) şimdi kardeşim jeneratör ve ups ler de faz nötr yoktur, senin şebeken 220 v tur, ama faz ve nötr var, jeneratör ve ups ler öyle deil ama, jeneratör ve ups lerde her uçtan 110v çıkıyor ve ıkısı birleşince 220v ediyor, bilmem anlatabildimmi , elektrik varken ups sana direk olarak Şebeke gerilimini yolladıgı için kontrol kalemin 1 tanesinde yanmıyor çünkü nötr var, ama elektrik kesildiginde ups 110 + 110 üretiyor ;)

Son düzenleme:
volkan cevabın için sag ol valla bilmiyordum ve çok merak ettim neden diye sag ol bu arada en bilgili arkadaşlar bu forma üye o belli sizin sayenizde bizde bir şeyler kapıyoruz teşekkürler ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri