arkadaslar 220 volt led arıyorum

hardboy

Üye
slm arkadaslar ben tost makinalrında kullanmak uzere 220 ac led varmı acaba ebatı 10mm-6mm olabilir termostat göstergesi olarak kullancaz ne kadar parlak olursa mem olurum yardımlarınızı bekliyorum..
bide yeni bir led teknolojisi varmıs ismini alabilirmiyim acaba bende stajdayım firmadan istiorlarda yarımcı olurmusun dediler bende buraya yazdım...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadasım 220 volt ıle calısan led ben daha gormedım.fakat bunu 220 voltta kullanmak ıcın yapacagın basıt bır devre tasarlamak.bunlardan bırısı bır kutupsuz kondansator ıle(bunu hesaplaman gerekecek)ledı serı baglayacaksın.buna benzer sıstem 220 volt ıle calısan kucuk tıp zaman rolelerının ıcınde mevcuttur

kendi ön direnci olan küçük neon lamba kullanabilirsin.220 volt a doğrudan bağlarsın.
en yeni led teknolojisi nano teknoloji kullanılan ledlerdir . NC-LED

Yeni çıkan ledlerden bahsediyorsun sanırım sen o ledler daha türkiyeye gelmedi.ben istanbulda bulamadım bilen varsa söyler zaten ama sanırım ampülün devrini biterecek

arkadaşlar kusura bakmayın ben daha 220 ile calişan led gör medim nede duymadım ilk defa brda duyuyorum bu 220 voltluk led neden lazım eger bana söylerseniz size vardimçi olabilirim

Led 'ler hem ac' de hem dc'de çalışabilir ,çalışma gerilimi aşıldığında mutlaka ön dirençle beraber kullanılmalıdır,

mesela 220 voltta led çalıştıracak olursak kullanacağımız ön direnç değeri şu olur

V giriş: 220 volt
V Led : 1,5 volt
I Led : 20 mA =0,02 A
Rö : ?

Rö= V giriş - V Led = 220-1,5 =10925 ohm
I Led 0,02

yani 10,925 k ohm' luk direnç kullanılarak led çalıştırılabilir.

Kaynak : Endüstriyel Elektronik Ders Kitabı / Metin KARABACAK

arkadaşım sanırım aradığın bu led normal piyasada satılan standart leddir
bir sitede görmüştüm bu şekli
Güle güle kullan R=Faz Mp = Nötr 220Volta bağla ve kullan
ALıntıdır.....

Ekli dosyalar

• AP5050-1.GIF
    AP5050-1.GIF
    2.3 KB · Görüntüleme: 94
Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar 14 Kohm diren baglayın geçin. No problem

zled.com adresinde 220 V AC ile çalışan power LED ler mevcut