ariston avl85 çamaşır makinesi arızası

talebe34

Üye
ustalarım makine elektronik bir makinedir. suyu alıyor, yıkama yapmıyor biraz zaman sonra açma kapama ışığı ile yıkama ışığı yanıp sönmeye başlıyor ve suyu boşaltıyor. motor sağlam sıkma yapıyor. kömürlerinde bir soru yk. prosestat sağlam suyu kesiyor. rezistansı ölçtüm oda sağlam. arıza karttan olabilir hız kntrl kartındaki röleleri değiştirmeyi düşünüyorum, belki rezistans sağlam ama röleler elektrik gönderemiyor olabilir diye. acaba sorun nedir yardımcı olabilirmisiniz?

Problem E-prom ile alakalı bahsettiğiniz kadarı ile programlı bir eprom bulup takarsanız problem düzelecektir.Kolay gelsin

ustalarım makine elektronik bir makinedir. suyu alıyor, yıkama yapmıyor biraz zaman sonra açma kapama ışığı ile yıkama ışığı yanıp sönmeye başlıyor ve suyu boşaltıyor. motor sağlam sıkma yapıyor. kömürlerinde bir soru yk. prosestat sağlam suyu kesiyor. rezistansı ölçtüm oda sağlam. arıza karttan olabilir hız kntrl kartındaki röleleri değiştirmeyi düşünüyorum, belki rezistans sağlam ama röleler elektrik gönderemiyor olabilir diye. acaba sorun nedir yardımcı olabilirmisiniz?[/QUOTE

senin makinanda arıza tespiti için tasarlanmış bi kod sistemi var.4 tane tuş diklemesine duruyor yukardan aşağıya doğru numaralandırılmış 1 2 3 4 diye
1. ışık sinyal verirse şu 2.ışık sinyal verirse bu veya 1. 3 ışık sinyal verirse bu arıza var.şimdi bunu yazmanız lazım hangi ışık yanıp sönüyor.
ayrıca sıkma yapması yada kömürleri ölçmüş olmanız motorun sağlamlığnı göstermez.kömürü azalmış veya yuvasında sıkışmış bir motor yıkama yapıp sıkma yapmayabilir.veya tam tersi sıkma yapıp yıkama yapmayabilir.ki bahsettiğin sorun motor hatası .düzgün bir revizyon ile motoru sağlamlaştırıp tekrar denemelisin.kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,278
Kullanıcılar
450,103
Son üye
MUGEN SARS

Yeni konular

Geri