Ariston AV82-tk Sıkma Sorunu

Leofat

Üye
Merhabalar, 2024'e girmeden bir konuda ben açayım dedim, bu konu hk da çok konu ve mesaj vardır lakin ben sorunumu bulamadım ve sizinle çözmek istedim;
Başlıkta belirttiğim makinayı 2007 den beri sorunsuz kullanırız, geçtiğimiz hafta komple söküp temizlik yaptım, monte edip deneme yıkaması yaptırdım, makine herşeyiyle normal çalışıyordu, yıkama bitti boşaltmaya geldi onuda yaptı lakin sıkmaya geçerken 1 tur döndükten sonra arıza verdi ve ne kadar uğraşıp ettiysem hep bu hatayı veriyor,
Arıza olarak led 1 yanıp sönüyor ve tabi kilit ışığıda hızlı şekilde yanıp sönüyor aynı anda.
Su boşaltım pompası çalışıyor hatta değişim yaptım yine aynı hata,, borularda hortumlarda en ufak kir dahi yok, prosestat tıkalı değil, motor kömürüde 6 ay önce değişti, geriye ne kalıyor bir şeyleri yanlış monte etmiş olabilir miyim? yardımlarınızı rica ediyorum.

Son düzenleme:
arıza kodunu araştırdınız mı ne sebebi ile veriyormuş? Bizde de var aynı makine sanırım çelik kazan. Baktım şimdi Güç kartı arızası-Triyak sebebi olabilir diyor.

arıza kodunu araştırdınız mı ne sebebi ile veriyormuş? Bizde de var aynı makine sanırım çelik kazan. Baktım şimdi Güç kartı arızası-Triyak sebebi olabilir diyor.
Merhabalar, araştırdım ya f5 ya da f8 arızası ile alakalı gibi lakin bugün yetkili servisten birisiyle konuştum bana dediği, açma-kapama tuşu hızlı ve 20 den fazla yanıp sönüyorsa kart arızası dedi ve ben yine çalıştırıp baktım sıkma esnasında kart tık-tık ediyo iki defa ve hata veriyor, dolayısıyla karttan kaynaklanıyor, kartı açıp baktığımda kapasitörlerden biri hafifde olsa şişmiş, bu yüzdendir başka ne olacak, yarın ilk iş aynı kapasitörden alıp lehimleyeceğim sonucuda burada paylaşırım.

Yok arkadaş olmadı yine aynı hatayı verdi, kafayı yedirtecek

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri