Ariston 7 aşçı pizza fırın

mac14

Üye
Merhaba arkadaşlar ariston 7 aşçı pizza fırınımız var 15-16 senelik son zamanda anormal bir durum ile karşı karşıyayız fırında her şey kapalı oldu halde iki düğme çalışıyor gibi yanıyor derece düğmesini çevirince o düğmeler sönüyor bu sefer içerideki fırın lambası yanıyor , fırını açtığımızda ısı 150-200 bandına gelince otomatik yangın rölesi atıyor binanın , servis biliyorsunuz iyi usta bulmak çok zor çoluk çocuk geldi bakmaya beraber söktük her şeyi ve hemen tehşisi koydu rezistans düğmesi arızalı tamm dedim ama yok dedi fiyatını sorunca sormaz olaydım 460 lira neyse emin misin dedim evet dedi ama ben ikna olmadım kendim emekli bakımcıyım elim her şeye yatkın . benim gördüklerim fan çalışıyor 3 ad rezistans var 3 de çalışıyor bu durumun sebebi ne olabilir ben kontaktörden ziyade derece düğmesinin arızalı die düşünüyorum , sizlerin de değerli yorumlarına açığım ama servise çok bozuldum. bu arada fırın annemin kendimde aynı fırını kullanıyorum parça değişerek arıza mı arayayım yoksa sizlerin önerilerimi mi bekleyeyim iki fırını da dağıtmak istemiyorum.teşekkürler

termostatlar arızalı olabilir bana makinanın görsellerini gönderirseniz yardımcı olabiliriz .

merhaba ben unuttum bilgi vermeye bende aynı fırını kullanıyorum demiştim ve benim fırını da söktüm ve şunu gördüm zamanlama saati arızalanmış zamanında ve kardeşim de elektrikçi kendisi onu iptal etmiş ve farklı bir bağlantı yapmış yeni zamanlayıcı alıp değiştirdim fakat ve çalıştırdığımda 15dk sonra yine attı bina yangın rölesi ve tekrar çalıştırdığımda artık çalıştı ama sizin düşüncenize katılıyorum o termostatan da çok şüpheleniyorum onuda sipariş edip değiştireceğim. teşekkürler
1548315011872.png
Hotpoint-Ariston G1 MD10

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri