Arduino nano yüklenme hatası

Umut6799

Üye
Klon Arduino Nano kullanıyorum dün ve daha önceki günler kodları düzgünce yüklüyordum. Bugün aynı kodu yüklerleken fotoğraftaki hatayı alıyorum yüklenmiyor. Kodda herhangi bir sıkıntı yok ama Arduino Nano üzerindeki L ışığı 2-3 saniye aralıklarla yanıp sönüyor önceden böyle bir durum yoktu . Yardımlarınız için teşekkürler

Ekli dosyalar

• Adsız3.png
    Adsız3.png
    297.5 KB · Görüntüleme: 139
Bunun sebebi ya yanlış kart, ya yanlış com port seçimi ya da usb nin çalışmamasıdır. Kartlar menüsünden arduino nano seçtiğinden emin ol. Bağlı olan seri portun seçili olduğundan emin ol COM1,2,3... gibi. En son olarak başka bir usb ye tak kartı. Hiçbirisi olmazsa kart menüsünden arduino uno yu seç bazı nanolar içinde uno bootloaderi bulunduruyor.

Dün hepsini doğru seçerek yükleme yapıyordum bugünde aynı şekilde denedim ama olmuyor L ışığı bu şekilde değildi şimdi 2-3 saniye aralıklar yanıp sönüyor araştırdım ama bu L ışığı konusunda bir bilgi bulamadım

bilgisayara bağladığında bilgisayar usb aygıtı olarak görüyor mu? Eğer görüyorsa yüklemeye başlayacağında elinle reset butonuna basılı tut yükleme başladığında bırak. Belki üzerindeki ch340 dtr sinyali vermiyordur. Resetlenmiyordur arduino.

Dediğinizi denedim oda olmuyor. Elimde farklı bir arduino nano vardı onu denedim o oldu. Bunda L ışığı yanıp sönüyor ve yüklenme hatası veriyor

Arduino nano, pro mini gibi modellerinde bu tür veya buna benzer bootloader sıkıntıları çok duyuyorum ve benimde başıma gelmisti pro minide. Arduino uno modelinde bu tür sıkıntılar çok daha az oluyor. Bununbir sebebi varmı. Klonsa hepsi klon. Bir arkadaşım bir projesinde kullanmak için bir adet nano almıştı. Bi kac kod attiktan sonra karta kod atılmadı. Okulumuzda hocalarimizda hiç bi sekilde çözemedi. Tekrar nano aldi yine bi sure sonra aynı durumu yaşadı. En son uno almıştı.

Arduino nano, pro mini gibi modellerinde bu tür veya buna benzer bootloader sıkıntıları çok duyuyorum ve benimde başıma gelmisti pro minide. Arduino uno modelinde bu tür sıkıntılar çok daha az oluyor. Bununbir sebebi varmı. Klonsa hepsi klon. Bir arkadaşım bir projesinde kullanmak için bir adet nano almıştı. Bi kac kod attiktan sonra karta kod atılmadı. Okulumuzda hocalarimizda hiç bi sekilde çözemedi. Tekrar nano aldi yine bi sure sonra aynı durumu yaşadı. En son uno almıştı.
İşlemci tipleri farklı olunca yanlış işlemciyi seçerseniz brick oluyor tam bir baş ağrısı

Merhaba. Oldukça eski bir konu ama birilerinin işine yarayabilir diye yazıyorum.
Yukarıdaki sorun son aldığım partideki Arduino Nano'larda benim de başıma geldi. Bu konuda deneyimli olmadığım için epeyce bir panik yaptım. Günlerce uğraştım. Yerli-yabancı kaynaklardan araştırdım. Satıcıyla görüştüm. Olmadı.
Buradaki yorumları okudum. FakirMaker'in şu yorumu "Hiçbirisi olmazsa kart menüsünden arduino uno yu seç bazı nanolar içinde uno bootloaderi bulunduruyor." pek de aklıma yatmamıştı ama son çare olarak bu öneriyi uyguladım.
Harika!
Günlerce uğraşıp çözemediğim sorun şıp diye çözülmüştü.
Buradan FakirMaker'e çok teşekkür ediyor, herkese başarılar diliyorum.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri