Arduino ile otamatik yemeleme

LCD ekranı da.calitirdim ekranın üzerindeki bağlantı noktalarından motoruda çalıştırdım . Ama motor ekrandan bağımsız çalışıyor yani ekrandan kontrol edilmiyor ikisi ayrı çalışıyor. Motoru ekran kullanmadan balık yemleme deki gibi istediğin zaman aralığında açılıp kapanmasının da yaptım. Yardımın için teşekkürler kardeş.
lcd ekranı tuşlar değilde normal olarak hiç çalıştırdınızmı?
https://lezzetlirobottarifleri.com/lcd-keypad-shield-arduino-ile-nasil-kullanilir/
bu arada ne yaptınız son durumunuzu paylaşın yardım edeceğimi söylemiştim edeyim
include <Servo.h> // servo kütüphanesi

Servo myservo; // servoyu tanımla

int pos = 0;

void setup()
{
myservo.attach(2); // servonun sinyal pinini 9 a bağlıyoruz

}

void loop()
{

myservo.write(0); // servonun ilk konumunu kapak kapalı olacak şekilde ayarlıyoruz

delay(5000); // balıklara hangi aralıklarda yem verileceğini ayarlamak için 1 gün ya da yarım gün yapılması uygun olacaktır

myservo.write(20); //servonun kapağının açık olacağı konumu ayarlıyoruz
delay(10000); // kapakların açık olacağı süre. Dökülecek yem miktarını ayarlamak için

bu kodu kullanarak istediğim zaman aralığında istediğim açıda kapağın açılıp kapanmasını sağladım. lcd ekranı motoru bağlamadan bi kod buldum çalıştırabildim ama tuşları kullanadım.

gönderdiğiniz kodu kullandığımda ekranda sadece basılan buton dakika yazısı çıkıyor. tuşlar işlevsiz motorun girişini 9 dan A1 e aldım ekran shield 9 boş değil

gönderdiğiniz kod biraz kurcaladım int a komutları çalışmıyor int a yı silinvce lcd de yazılar cıkıyor ama motorun açık kalma suresine etki etmez sanırım sadece yazı olarak kalıyor herhalde.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler:

Forum istatistikleri

Konular
128,321
Kullanıcılar
450,161
Son üye
Nonjekal

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler