Arduino IDE "Failed uploading: uploading error: exit status 1" Hatası

CrouSie

Üye
Servo motoru kalibre edecektim fakat ekte yer alan hatayı aldım. Arduino Uno kullanıyorum ve uygulama üzerinde kartı ve com girişini doğru seçtim fakat bu hatayı alıp duruyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, robot kol projeme devam edebilmem için bu sorunu ortadan kaldırmam gerekiyor.
WhatsApp Image 2023-06-05 at 22.48.41.jpg

Gördüğünüz hata mesajı, bilgisayarınız ve mikrokontrolör arasındaki iletişimle ilgilidir. “avrdude ser_open(): can’t set com-state for “\.\COMS” Failed uploading: uploading error: exit status 1” hatası genellikle seri portun doğru şekilde yapılandırılmadığında veya USB kablosunda bir sorun olduğunda ortaya çıkar. Bu hatayı düzeltmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

• Arduino IDE’de doğru kartın seçildiğinden emin olun.
  • Arduino IDE’de doğru seri portun seçildiğinden emin olun.
  • USB kablosunun doğru şekilde bağlandığından emin olun.
  • Farklı bir USB kablosu kullanmayı deneyin.
  • Bilgisayarınızdaki farklı bir USB bağlantı noktasını deneyin.
Eğer hiçbiri işe yaramazsa, Arduino forumlarında daha fazla bilgi arayabilir veya Arduino desteğiyle iletişime geçebilirsiniz.
Servo motoru kalibre edecektim fakat ekte yer alan hatayı aldım. Arduino Uno kullanıyorum ve uygulama üzerinde kartı ve com girişini doğru seçtim fakat bu hatayı alıp duruyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, robot kol projeme devam edebilmem için bu sorunu ortadan kaldırmam gerekiyor. Ekli dosyayı görüntüle 98706

Gördüğünüz hata mesajı, bilgisayarınız ve mikrokontrolör arasındaki iletişimle ilgilidir. “avrdude ser_open(): can’t set com-state for “\.\COMS” Failed uploading: uploading error: exit status 1” hatası genellikle seri portun doğru şekilde yapılandırılmadığında veya USB kablosunda bir sorun olduğunda ortaya çıkar. Bu hatayı düzeltmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

• Arduino IDE’de doğru kartın seçildiğinden emin olun.
  • Arduino IDE’de doğru seri portun seçildiğinden emin olun.
  • USB kablosunun doğru şekilde bağlandığından emin olun.
  • Farklı bir USB kablosu kullanmayı deneyin.
  • Bilgisayarınızdaki farklı bir USB bağlantı noktasını deneyin.
Eğer hiçbiri işe yaramazsa, Arduino forumlarında daha fazla bilgi arayabilir veya Arduino desteğiyle iletişime geçebilirsiniz.
Farklı bir USB kablo denemek haricindeki diğer tüm dediklerini yaptım fakat sonuç alamadım.
Bu sorunu almadan 1 gün önce sorunsuz bir şekilde kod yükleyebiliyordum karta, 1 günde nasıl bir problem meydana geldi anlamış değilim.

USB kabloyu arduino'ya taktığımda arduino çalışıyor. Önceden içine yüklediğim kodun çalıştığını görebiliyorum fakat yeni kod yükleyemiyorum.

Kartın driver'ını birkaç gün önce güncellememe rağmen şimdi yeniden güncelledim ve Arduino IDE'de Board Manager'dan yüklü olmayan birçok paketi yükledim.

Şu anda sorunum çözülmüş durumda. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Farklı bir USB kablo denemek haricindeki diğer tüm dediklerini yaptım fakat sonuç alamadım.
Bu sorunu almadan 1 gün önce sorunsuz bir şekilde kod yükleyebiliyordum karta, 1 günde nasıl bir problem meydana geldi anlamış değilim.

USB kabloyu arduino'ya taktığımda arduino çalışıyor. Önceden içine yüklediğim kodun çalıştığını görebiliyorum fakat yeni kod yükleyemiyorum.
büyük bir ihtimal arduino entegresi ile ilgili sorunun var yada porogramlama entegresiyle çünkü aynısı başıma geldi esp01 i bir kere porogramladım 2. ye porogramlayamadım entegrede sıkıntı oluştu bende sendekide öyle olabilir

bazı kartlarda ch340 mı ne öyle bi haberleşme entegresi var onun driverini kurmak gerekiyor öylr bi sıkıntı olmasın

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri