Arduino ethernet shield e IP ataması yapıp TCP/IP üzerinden iletişim sağlamak

oaykac

Üye
Arduino Due ve Ethernet Shield w5100 kullanıyorum. Ethernet shielde IP ataması yapıp TCP/IP üzerinden iletişime geçerek server gibi kullanmaya çalışıyorum ama bir türlü IP ataması yapıp bilgisayardan görünmesini sağlayamadım. Raspberry Pi de IP otomatik alınıyor ama Arduinoda yok. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

Eğer statik olarak kendin belirlemezsen modemin otomatik dhcp listesine ekleyerek yeni bir ip verecektir. Eğer otomatik ip almıyorsa ya yazılımda bi problem vardır yada kabloda. Ben benzer bir sorunu cat-6 kablo kullanarak çözmüştüm.

Eğer statik olarak kendin belirlemezsen modemin otomatik dhcp listesine ekleyerek yeni bir ip verecektir. Eğer otomatik ip almıyorsa ya yazılımda bi problem vardır yada kabloda. Ben benzer bir sorunu cat-6 kablo kullanarak çözmüştüm.
Yazılımda denemediğim yol kalmadı. Hatta önceden çalışan kodlar dahi çalışmıyor. Modemin dhcp si etkin. Kablo aklıma gelmemişti. Değiştirmeyi deneyeceğim.
Statik olarak ip belirlemek derken ağ bağdaştırıcısı özelliklerinden ipv4 içinden ip belirlemeyi mi kastediyorsun?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri