Arduino alternatifi olan Attiny45 projem için yeterlimi yardımcı olabilir misiniz

Arkadaşlar aracıma kör noktada engel varsa sağ ve sol aynalarda led yakacak 2 tane aynı devreden bir sağa birde sola yapacağım. 2 farklı devre olduğu için ucuz mikrodenetleyici kullanmaya karar verdim. Attiny85 ve Attiny45 arduino alternatifi olarak kullanılan 8 pinli, pin sayısı olarak işimi çok rahat görebilecek mikrodenetleyiciler. ben bu ikisi arasında attiny45 i kullanmaya karar verdim senaryo şu jsnsr04t mesafe sensöründen alınan veriye göre 1,5m kala led yanacak 50cm kala yanıp sönerek uyaracak. kodu yazdım devrem hazır. Yalnız Attiny45 projemi çalıştırmak için hafıza ve ram yönünden yeterli olurmu. Baktığımda yeteceğini gördüm fakat uzmanına sormak istedim. Diğer merak ettiğimde sram da yığılma ve programın tıkanması gibi bir mevzu olurmu birkaç yerde gördüm kafama takıldı.Yazdığım kodun bellek bilgilerini ve attiny45 in özelliklerini fotoğraf olarak ekledim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler
flash info.PNG
attiny45.PNG

Yüzde olarak verilen bilgilerden bir şeyler
çıkaramadınız mı? Sizin kodunuz ~%8 - %9
kısmını kullanmış.

Muhtemelen PIC12F675 ile bile yapılabilir.

Arkadaşlar aracıma kör noktada engel varsa sağ ve sol aynalarda led yakacak 2 tane aynı devreden bir sağa birde sola yapacağım. 2 farklı devre olduğu için ucuz mikrodenetleyici kullanmaya karar verdim. Attiny85 ve Attiny45 arduino alternatifi olarak kullanılan 8 pinli, pin sayısı olarak işimi çok rahat görebilecek mikrodenetleyiciler. ben bu ikisi arasında attiny45 i kullanmaya karar verdim senaryo şu jsnsr04t mesafe sensöründen alınan veriye göre 1,5m kala led yanacak 50cm kala yanıp sönerek uyaracak. kodu yazdım devrem hazır. Yalnız Attiny45 projemi çalıştırmak için hafıza ve ram yönünden yeterli olurmu. Baktığımda yeteceğini gördüm fakat uzmanına sormak istedim. Diğer merak ettiğimde sram da yığılma ve programın tıkanması gibi bir mevzu olurmu birkaç yerde gördüm kafama takıldı.Yazdığım kodun bellek bilgilerini ve attiny45 in özelliklerini fotoğraf olarak ekledim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerEkli dosyayı görüntüle 88797Ekli dosyayı görüntüle 88798
Takipteyiz.Sonuçları bekleriz .Kullanışlı olursa bizde yaparız

merhaba kullanışlı oldu mu ?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri