Arcelik derindondurucu

erdal3305

Üye
Herkese hayirli gunler arcelik derin dondurucumu temizleyip fisini cekmistim 10 gun sonra tekrar taktim calismaya basladi .1 hafta sonra baktim hala calisiyor ve kirmizi yaniyor malzemeyle doldurduk soner dedim ama hala sönmedi kirmizi yanmaya devam ediyor. termostati 4 den min.aldivimda kesmede yapmadi termostat arizasidir diyerek termostati değiştirdim.suan hala kirmizi yaniyor min.almam rahmen beklemem gerekirmi acaba içide buzlu ustelik yardimci olursaniz sevinirim.

Merhaba. 3'lü ışıklı göstergenin en sağında bir ON/OFF anahtarı (periyodik olarak defrost işlemini yapabilmede) vardır ve onun üzerine basılınca manuel devreye alınan defrost (buz eritme) işlemi için ışıklı gösterge yeşil iken kırmızı yanar diye biliyorum. Kullanma kılavuzu elinizde halen bulunuyorsa defrost işleminden burada bahsedilir. Bu anahtarın üzerine yanlışlıkla basılıp basılı kalmış olabilir, kendi düşünceme göre.

En sağdaki defrost amaçlı ON/OFF anahtarının üzerine basılıp kırmızı ışığın yine devam edip etmediğine bir bakın. Buzlar çözülmediğine göre soğutucu gazla ilgili muhtemel bir sıkıntıdan ziyade bir kullanım hatası (önünde buz kristali olan defrost anahtarının sürekli basılı kalması gibi) benim ilk aklıma geldi. Kolay gelsin.

kırmızı lamba bu dolaplarda soğukluğun -12 dereceden aşağıya düştüğü zaman yanar.-12 dereceden yukarı çıktı mı söner..bu dolaplarda pek termostat bozulmaz.ezbre termostat değiştirlmez.içine derece koyup soğukluğunu ölçmek gerekir ..dediğiniz gibide genellikle gaz ile ilgili problem çıkar.7 sene dolduktan sonra maalesef dolap içindeki borular alümünyum olduğu için özelliklede ev tesisatında toprak hatlı priz yoksa borular delinmeye başlıyor..fiş çekildimide gaz hızlıca azalıyor..

maalesef gaz doldurmak pek çözüm olmuyor 3 ay sonra yine aynı oluyor..

tek çözüm dolabı urdaya vermek oluyor..
Merhaba. 3'lü ışıklı göstergenin en sağında bir ON/OFF anahtarı (periyodik olarak defrost işlemini yapabilmede) vardır ve onun üzerine basılınca manuel devreye alınan defrost (buz eritme) işlemi için ışıklı gösterge yeşil iken kırmızı yanar diye biliyorum. Kullanma kılavuzu elinizde halen bulunuyorsa defrost işleminden burada bahsedilir. Bu anahtarın üzerine yanlışlıkla basılıp basılı kalmış olabilir, kendi düşünceme göre.

En sağdaki defrost amaçlı ON/OFF anahtarının üzerine basılıp kırmızı ışığın yine devam edip etmediğine bir bakın. Buzlar çözülmediğine göre soğutucu gazla ilgili muhtemel bir sıkıntıdan ziyade bir kullanım hatası (önünde buz kristali olan defrost anahtarının sürekli basılı kalması gibi) benim ilk aklıma geldi. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri