Araç rölanti düşmesi

2000 model 1.6 Opel Astra g aracımda normal çalışmada sıkıntı yok rolantide her hangi bir oynama da yok ama direksiyon çevirdiğimde cam açma kapama olsun kalorifer olsun elektrikli olan ne varsa kullandığımda rölanti aşırı düşüyor sonra topluyor farlar kısılıyor araç kalkışta çok zor kalkıyor akü ve dinamoya baktırdım herhangi bir sorun yok sebebi sizce ne olabilir?

Son düzenleme:
Devir saati müşirine baktırın.Hidrolik direksiyonlu araçlarda pompa motoru çalışınca bir miktar rölanti oynar fakat sizinkinin sebebi bu değil,araba tecrübelerime dayanarak devir saati müşürü diyorum,ikinci olasılık hidrolik direksiyon pompasında sıkıntı var,bu basınç müşürü,sistemde ufak ihtimal tıkanıklıkla da alakalı olabilir.Kolay gelsin.

Devir saati müşirine baktırın.Hidrolik direksiyonlu araçlarda pompa motoru çalışınca bir miktar rölanti oynar fakat sizinkinin sebebi bu değil,araba tecrübelerime dayanarak devir saati müşürü diyorum,ikinci olasılık hidrolik direksiyon pompasında sıkıntı var,bu basınç müşürü,sistemde ufak ihtimal tıkanıklıkla da alakalı olabilir.Kolay gelsin.
normal direksiyona hiç dokunmadan da oluyor hocam mesela cam açma duğmelerinin ikisine aynı anda basınca araç nerdeyse stop etmeye yakın düşüyor normal çalışırken rölanti gram oynamıyor yolda gidişte de sıkıntı yok

normal direksiyona hiç dokunmadan da oluyor hocam mesela cam açma duğmelerinin ikisine aynı anda basınca araç nerdeyse stop etmeye yakın düşüyor normal çalışırken rölanti gram oynamıyor yolda gidişte de sıkıntı yok
Tam o esnada göstergedeki akü sembolüne dikkatli bakınız , sembol azda olsa yanıyor mu ?

Aracın yakıt sistemine ait lpg beyni, ateşlemeyle ilgili devreler gibi devrelere giden kabloları kontrol edin. Gerekirse bu kabloları daha kalınıyla değişip deneyin. Ama öncelikle akünüzü kontrol ettirin.

Aracın yakıt sistemine ait lpg beyni, ateşlemeyle ilgili devreler gibi devrelere giden kabloları kontrol edin. Gerekirse bu kabloları daha kalınıyla değişip deneyin. Ama öncelikle akünüzü kontrol ettirin.
akü ve dinamoyu kontrol ettirdim hocam sıkıntı yok onlarda aracta LPG yok benzinli elektrikçi bişey bulamadı motorcuya göster diyor boğaz kelebeği olabilir dediler ama ben ihtimal vermiyorum
Tam o esnada göstergedeki akü sembolüne dikkatli bakınız , sembol azda olsa yanıyor mu ?
yok hocam yanmıyor

Denemek için başka akü takın bakın.

Aracınızı bilgisayarlı teste sokarak sensör verilerini görebilir arızanın kaynağını daha hızlı tespit edebilirsiniz(aracınız obd2 bağlantılı sanırım).

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri