Arçelik TV 4472 PIP VD Renk Karışması Arızası.

prtnr2010

Üye
arkadaşlar merhaba
benim sorunum tv renklerin birbirine girmesi,
forumdan okudugum kadarıyla PTC den kaynaklanan bir arıza imiş.kendim sanayida elektrikçi olarak çalışıyorum.biraz elektronik teknik bilgisinede sahibim.tv nin garantisi dolalı yaklaşık 1 yıl oldu ve bu arızayla karşı karşıya kaldım.degaus için manyetik bobinim olmadıgından mıknatıs ve tabanca havya kullandım.bir miktar düzeldi ama tam olarak iyileştirme elde edemedim.ayrıca ekranın sol alt tarafı sanki yukarıya doğru hafiften kayma yaptı gibi.son olarak PTC yi degişip deneyecegim.usta arkadaşalrdan yine burada yardım bekliyorum.

ptc yi değiştirin. i renk karışması arızasının en büyük nedeni PTC denilen malzemenin arızalanmasından kaynaklanmaktadır. PTC tüpe yansıtılan renklerin doğru bir şekilde yayılmasını sağlayan tüpün arkasındaki bobinin beslemesini sağlar. PTC bozulunca besleme tam olarak gelmediği için bobin yayılımı yapamaz ve renkler karışır. Peki bu PTC nasıl bir malzemedir.

PTC DEĞİŞTİRİN VE SORUN DÜZELECEKTİR.

teşekkürler yarın parçayı alıp degişicem artık.

• ******** adresinden ulaşabilirsiniz eğer sorun cıkarsa.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ewet arkadaşlar ptc degiştik sorun gitti.
adamlar öyle bir yapmışlarki 3 yıl garanti biter bitmez en geç bir iki yıl içinde ptc arızası veriyor.
bu tek arçelik beko degil tüm markalarda geçerli.sony,vestel,philips hepsinde var.
burada can alıcı nokta üretici firmalar kullanıcıları hiçbir şekilde uyarmıyorlar.

Sorun düzeldiği için cok mennum oldum. Onu pek fazla belli olmaz arızası vermesi.benim makine 10 yıldan fazla oldu şuhana denk arıza vermedi.

Slm Arkadaşlar. interneti ve ve bu siteyi seviyorum ardığım herşeyi bulabiliyorum tabiiii üstadlarada saygılarımı sunarım, sonsuz tşkrler.
Tv'min arızasını bile buldum burda. Saygılarımla.................
:eek:

Forum istatistikleri

Konular
128,236
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular

Geri