4472 arçelik tv arızası

prtnr2010

Üye
Arkadaşlar merhaba
Benim tv arçelik 4472 PIP vd tv ilk olarak sabah açtıgımda çalışmadı.tv den bir cikleme sesi geliyor.tv açma düğmesine bastığımızda elektrik geliyor kırmızı lambamız yanıyor.cikleme ile beraber sanki sağ kolandan kalp atışı gibi bir sesde geliyor.iki yıl önce ptc renklerin karışmasından dolayı değiştirmiştim ve arıza hallolmuştu.ptc nin ısınması ve cikleme sesinin aynı bölgeden gelmesi üzerine ptc söktüm ancak ses kesilmedi.
forumlara baktıgımda arızanın BDX53C Ttransistöründe veya horizontal transistöründe olabilecegini okudum.
evet yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

arkadaşım bu konuda uzman değilim ama düşüncemi paylaşmak isterim.horizontal transistörü arızalı olsa stdby lambası yanmaz.senin arıza besleme katı arızasına benziyor besleme transistörünü ve entegresini kondansatörlerini ölçebiliyorsan ölç bilmiyorsan değiştir.besleme voltajların normal olmadığı için smps trafosu ötüyor cikleme sesi o trafodan geliyor.ALLAH kolaylık versin

arkadaşım bu konuda uzman değilim ama düşüncemi paylaşmak isterim.horizontal transistörü arızalı olsa stdby lambası yanmaz.senin arıza besleme katı arızasına benziyor besleme transistörünü ve entegresini kondansatörlerini ölçebiliyorsan ölç bilmiyorsan değiştir.besleme voltajların normal olmadığı için smps trafosu ötüyor cikleme sesi o trafodan geliyor.ALLAH kolaylık versin

horizantal transistoru arızalı olduğunda standby lambası yanar ..arkadaşım sen horizan transistoru yada mosfet neyse yüksek gerilim ucunu boşa al ..tv yi çalıştırdığında cik cik sesi kesiliyorsa bu transistor yada mosfet neyse ölç soru bu kısımda gibi görünüyor .

ptc ve horizontal transistörlerini degiştirdim ses kesilmedi. kondansatörleri degiştirmeyi düşünüyorum.
besleme kondansatörü c613 400v220uF ölçtügümde 570 v gösteriyor arkadaşlar bu deger normal mi?
ilk onu degişcem.

ptc ve horizontal transistörlerini degiştirdim ses kesilmedi. kondansatörleri degiştirmeyi düşünüyorum.
besleme kondansatörü c613 400v220uF ölçtügümde 570 v gösteriyor arkadaşlar bu deger normal mi?
ilk onu degişcem.

senin arıza nın besleme arızası olğuna eminim. 570 volt çok fazla 300volt civarı voltaj ölçmen gerekir.o parça filtre kondansatörüdür onunla birlikte mofset [besleme transistörü] ve besleme entegresi muhtemelen zarar görmüştür bu parçaları değiştirmeni tavsiye ederim.

senin arıza nın besleme arızası olğuna eminim. 570 volt çok fazla 300volt civarı voltaj ölçmen gerekir.o parça filtre kondansatörüdür onunla birlikte mofset [besleme transistörü] ve besleme entegresi muhtemelen zarar görmüştür bu parçaları değiştirmeni tavsiye ederim.

elemanların şase üzerindeki numaralarını verebilirmisin?

arkadaşım şemayı eğer yanlış indirmediysem.[C 7 C8] şase olarak geçiyor. besleme entegresi IC 601[mc4468 besleme transistörü mosfet T 601[2sk3562] parçaları değiştirirken fazla ısıya maruz bırakmadan değiştirmeye gayret et. aksi halde parçalaryine arızalanır. kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri