Arçelik full automatic 2100 beyaz pervane dönmüyorj

Merhabalar, arçelik full automatic 2100 makinem var ve sıkma yapmamaya başladı. Içinde su biriktiriyor suyu tahliye etmiyor. Ben de sorunun kaynağını ararken alt kapaği açtığımda beyaz pervanenin dönmediğini, dönmesi gereken anlarda tuhaf bir vınlama sesi geldiğini, dokunduğumda ise telefon titreşimine benzer titrediğini farkettim. Bu sorunu nasıl halledebilirim ? Öğrenci evindeyim durumum iyi değil kendim halledebilirsem çok iyi olacak.

merhaba bence tahmin yurutmek gerekirse o vinlama titresim motoru ile alakali bir durum olayin kaynagi motor motora ulasip herhangi bir sorun varmi ona bakmak gerek tabi ilk olarak bu islem degil ilk islem dugmelerin oldugu kisim oraya sokmelisin ve kontrol kismina ulasmalisin kontrol kartini iyice incele elektronik ten biraz anliyorsan yanmis patlamis bir kisim varmi diye bakma orada bir sorun yoksa motor kismina yogunlasman gerekiyor bilgi verirsen birde tam olarak resim eklersen yardimci olacak arkadaslar cikacaktir

merhaba bence tahmin yurutmek gerekirse o vinlama titresim motoru ile alakali bir durum olayin kaynagi motor motora ulasip herhangi bir sorun varmi ona bakmak gerek tabi ilk olarak bu islem degil ilk islem dugmelerin oldugu kisim oraya sokmelisin ve kontrol kismina ulasmalisin kontrol kartini iyice incele elektronik ten biraz anliyorsan yanmis patlamis bir kisim varmi diye bakma orada bir sorun yoksa motor kismina yogunlasman gerekiyor bilgi verirsen birde tam olarak resim eklersen yardimci olacak arkadaslar cikacaktir
Bir şeyler sıkışmış olabilir düşüncesi ile öncelikle pompa motoru kapagini kontrol etmeyi dusunuyordum . Fakat ön alttaki kapagi kaldirinca bulamadim :) bu modelin pompa kapağı nerede ?

önce makinayı elektrik fişinden çekin yanılmıyorsam alttaki kapak çıkınca küçük metal olan sağ alt köşedeki motor bakın burada da videosu var
çok zor değil kendinizde yapabilirsiniz sanki...kolay gelsin...

Cok tesekkur ederim herkese halloldu.. para kalmis pompada..

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri