Arçelik - beko yapıştırma kazan kesimi

kanyak

Uzman Üye
5 kiloluk arçelik kazan kesim işlemini paylaşmak istedim. kesimde ince ağaç testeresi kullanıyoruz. yetmediği yerleri spatula ile kestik. arayı polüretanlı mastik ile yapıştırıyoruz. daha önce başka silikonlar denedik pek tat vermedi. vidalamayı ise somunlu vida ile yaptık. akıllı vida açılma yapıyor.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

iyi çalışma..

spiral taşın girmediği yerleri ben büyük bıçak ve çekiç kullanarak açılmasını tavsiye ederim..

ben ariston kazanlarda bıçak ve çekiçle açıyordum..hiç destere kullanmamıştım..ama bazen plastik çatlıyabiliyor..

üreticiler hepten malzemeden çalmaya başladılar..

Helal olsun şen soğutma. Eskişehirin ustaları tebrik ediyorum sizleri. Paylaşım için teşekkürler. Izinizdeyiz...

bence bu konu sabit konular kısmına taşınmalı..arada kaybolup gitmesin..

önümüzdeki dönemlerde çok soran olur..bu tip kazanlar çoğalıyor..

ustam bu yaptığın işlem ne kadar gidiyor 1 2 ay sonra tekrar rulman dağılıyormu ?

ustam bu yaptığın işlem ne kadar gidiyor 1 2 ay sonra tekrar rulman dağılıyormu ?
Diğer rulman değişimleri ile bir farkı yok, usulüne uygun yapılınca sorun çıkmıyor. Yaklaşık 2 sene öncesinden biz bu işlemi uygulamaya başlamıştık, sadece son 6 ay da yaptığımız makinalardan birinin rulmanı tekrar dağıldı. Onda da üreticilerin günahını almayayım :)

Diğer rulman değişimleri ile bir farkı yok, usulüne uygun yapılınca sorun çıkmıyor. Yaklaşık 2 sene öncesinden biz bu işlemi uygulamaya başlamıştık, sadece son 6 ay da yaptığımız makinalardan birinin rulmanı tekrar dağıldı. Onda da üreticilerin günahını almayayım :)

dediğiniz gibi bu işlemin normal rulman değiştirmeden farkı yok..sadece kazanı hasar vermeden ortadan ayrmak ve de sızıntısı olmadan toplamak önemli..

rulmanların takıldıktan sonra yakın zamanda dağılmasının en büyük nedeni kazan milidir..

şayet kazan mili çok aşınmıssa sarı kısmı deforme olmuşsa siz o kazanı değiştirmden tekrardan rulman değiştirip toplarsanız 3-5 ay sonra yeniden elinizde bulursunuz o makinayı..:)

Ustalarım size sormak isteğim bişey var bu arçelik 8 kg direct drive çamaşır makinasını rulmanı değiştiren oldumu eğer elinize gelirse onları bir fotoğraflama şansınız olursa sevinirim iyi forumlar

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,605
Son üye
osaricicek

Yeni konular

Geri