Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

sağ üst köşede elektronik kartın yanında siyah ince hortumun takıldığı fotoğraftaki parçaya benzer bir parça. bu parçanın kablo soketlerini bir kontrol edin. gevşemeden dolayı dengesiz işler yapabiliyor. birde ince hortumun geldiği alt tarafta havalık dediğimiz parça var. deterjan artıklarından dolayı tıkanabiliyor. temizlenmesi gerekiyor

4.JPG

Slm ustam benim beko 2618 makinem var resetlemeye çalıştım biryerde hata yaptım galiba testen sonra ön yıkama lambası yanıp sönmeye başladı pompaya baktım ve piposuna baktım su ayar ını ayarlayan hortuma anormal birşey görmedim lütfen yardım..???

Slm ustam benim beko 2618 makinem var resetlemeye çalıştım biryerde hata yaptım galiba testen sonra ön yıkama lambası yanıp sönmeye başladı pompaya baktım ve piposuna baktım su ayar ını ayarlayan hortuma anormal birşey görmedim lütfen yardım..???

"Basla/Dur" tusuna basılarak makine " A " programına getir. Başla dur lambası yanıp sönene kadar Tuşa basmaya devam et . Daha sonra program seçme düğmesini " L (pompa ) " konumuna al. Daha sonra başla dura uzun süre basılı tut. tüm ışıklar sönecek. makinayı kapat aç düzelmesi gerekiyor. düzelmedi ise ntc yi ve bağlantı kablolarını kontrol et

önce makinayı kapatmanız lazım ama daha sonra pamuklu 90 bu model için a programına getirin ve makinaya elektrik verin tüm ışıklar yanana kadar düğmeye basılı tutun daha sonra başla düğmesine her bastıgınızda kompenentler sırayla denenir arızalı olanı varsa arıza koduyla gösterilir arızaya giderip makinayı çalıştırmanız yeterli olacaktır

kazan içersine yabancı madde kaçabilir. bi kaç kez görmüştüm üç ayak grubu üst tarafdan kırılma yapıyor. El ile rahat dönmüyorsa mutlak onunla ilgilidir. Ama el ile çevirdiğiniz zaman rahat hareket ediyor ise motorun arızalı olma olasılığı yüksek

2312 cx beko çamaşır makinem sıkma yapmıyor ve güzel yıkama yapmıyor test prağramını verebilirmisiniz.pompa çalışıyor ve pompayı temizledim.saygılarımla

aynı makine bendede var arkadaşım aynı arızayı yapıyor sıkma yapmıyor ve çamaşırlar ıslak kalıyor.ben pompayı güzelçe temizledim içinde bir toka parçası çıktı pompayı kontrol ettim çalışıyormu diye çalışıyor ama aynı arıza devam ediyor.bu makinenin test poroğramı varmı açaba veya daha başka neden yapa bilir.saygılarımla

2313 cx beko çamaşır makinem normal yıkamasını yapıyor ama sıkma yapmıyor çamaşırları ıslak bırakıyor pompa çalışıyor pompayı temizledim sıkmada kazanıda çevirmiyor sadeçe pombanın sesi geliyor.yardım ederseniz sevinirim.saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:
motor kömürlerini kontrol edin.

Beko 5081B çamaşır makinam çok uzun süre çalışıyor. Bazen 7-8 saati bulabiliyor. Ayrıca çamaşırları sıkmıyor ıslak bırakıyor. Bazen de düzgün çalışıyor. Nitekim servis geldiğinde düzgün çalıştı ve servisci bir şey yapmadan 20 TL para aldı. Yeni makina aldım ancak bunun probleminin basit olduğunu düşünüyorum. Arızayı çözüp ihtiyacı olan birisine vermek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

yok mu cevap verebilecek olan :(

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,350
Kullanıcılar
450,204
Son üye
Arif1221

Yeni konular

Geri