Arçelik 4500 Sıkma Poblemi

ŞAMLI

Üye
benim 4500 arcelik camaşır makınası yıkamayı yapıyor fakat sıkma yapmıyor. sıkmaya gectiğinde hızlanmadan geri duruyor bu arıza acaba nedendir hız kartındamı yada motor kalkış kondansatörümden olabilir mi cevaplarınız icin şimdiden teşekkürler

Öncelikle makinenizin suyu boşalttığından emin olun suyu boşaltamıyorsa sıkma yapamaz.İlkönce bunu bi kontrol edip sonra arızayı diğer bileşenlerde arayın..kolay gelsin

makinayı çamaşırsız ve içindeki suyu tamamen boşaltarak sıkma konumuna alın sıkmıyorsa makinanın arka alt sol köşesinde plastik kutu içinde olan elektronik kart arızalıdır.parçacılarda tamirli olarak bulabilirsiniz.motor kömürlerinide kontrol etmeniz kısalma varsa değiştirmeniz sorunun tamamen ve uzun vadeli çözülmesinde yararlı olacaktır.saygılarımla.

suyu boşaltıyor sıkmaya geciyor kazan sağa sola dönüyor tam hızlanmaya calışırken kalkış yapamıyor

suyu tamamen boşaltıyor motor kalkış yapamıyor

motor kömürlerine bakın yada baktırın,kısalmış olabilir.kısalınca yıkama yapar sıkma yapmaz.sorun devam ederse yukarıda bahsettiğim kartı sökün tamir ettirin.kolaygelsin.

Selamlar konunuza katiliyorum.WKD16100 modelli camasir makinesinde sikma yok.Komurleri deyismisim.Ana kartdada yanan bir sey gorunmuyor.Basqa neden ola bilir?

sn elnur hız katınızda problem olabilir..parçaların arızalı olup olmadığı kesin olarak ancak ölçüm sonucunda çıkacaktır.Hatta bazı elektronik bileşenler ölçmede bile sağlam gözüksede yük altında görev yapmıyor.bu yüzden kartınızı iyi bir ölçümden geçirmenizi tavsiye ederim kolay gelsin...

Hocam herkese merhabalar, buna benzer sıkıntı benim makinemde de var. Sıkmaya geldiğinde garrr gurrr diye sesler çıkarıyor. Bazen sıkıyor, bazen sıkmıyor ve sıkarsa bile bu garr gurr sesleri içinde sıkıyor. Sıkıntı acaba hız kartı mı pompa mı yoksa motor mu ya da kombine arıza mı? Bu arada makine 24 yıllık şimdiye kadar sadece 1 defa rulman değişti

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri