Arçelik 4500 yıkama ve sıkma arızası.

Nalbur

Üye
Arçelik 4500 çamaşır makinası kapak kildi kitliyor su alıyor yıkama sıkma yapmıyor. Manuel sıkmaya getirdim yine sıkmıyor. Suyu boşaltıyor. su seviye anahtarını kapak kilidini resistansı ventilleri kontrol ettim. Makinanın motorunu bobinaja gösterdim kollektör kömür bilya lar degişti motor açıkta çalışıyor makinada çalışmıyor. Arızayı bulamadım .Yardımınıza ihtiyacım var teşekkürler.

Ana kartdan matora giden kablolari kontol et.Kirik ola bilir.Normalse Kaynak bey dedigi gibi modul deyisdirmen gerek.
kolay gelsin

Makinanın arka alt sol köşesinde plastik kutu içinde bulunan hız kartını değiştirin.O modelin kartları aynı gibi görünsede iki farklı kart kullanılıyor.Sorun olurmu bilmiyorum.Bu konuyu bilen arkadaşlar paylaşırlarsa faydalı olur.kolaygelsin.

motorun miline gelen takograf denilen bir eleman vvar daha doğrusu ben öyle adlandırıyorum onun düzgün takılıp takılmadığınıkablolarını kontrol ve kablolarına bak varmı kopuk falan diye

Son düzenleme:
program cihazı üzerindeki triyagı direkleyerek çalıştır motor çalışıyorsa program cihazını degiştir...motor çalışmazsa program cihazından motora giden kabloları kontrol edin...

kardesım sıkıntın sevı ye salterındende kaynaklanıyor olabılır pipoyu sok ve üfle yerıne tak sorunun gıdecektır gıtmezze arkadasların dedıgı gıbı tırıakını yenısıylen degış saglam gosterebılır ve rölelerini ckartarak testını yap varsa yenısını tak kolay gelsın

HIZ KONTROL KARTI BULAMIYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ ARCELİK 45000 ÇAMAŞIR MAKİNASI İÇİN
upload_2014-8-20_15-12-32.png

40 nolu plastik kutu içindeki 39 numaralı parça
arka kapağı çıkar sol alt köşde taban sacına plastik tırnakla tutunmuş beyaz renkli kutu içindedir.

satın almak için bulamıyorum yerini biliyorum değiştirmek için yenisini arıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri