Arçelik İnverter Cam Sigorta Sürekli Yanması

serci0

Üye
Ustalar merhaba.Bizim klimanın dış ünite cam sigortası çalıştıktan 10 dk sonra yanıyor.6 kez değiştirdim aynı şekilde yandı.Sizce sorun nedir ? Servis çağırın demeyin çünkü çağırdım 2 adet.Biri cam sigortayı 150 tl ye değiştirdi gitti diğeri ise klima kartını söküp kartçıya göndermem gerekiyor dedi kabul etmedim.Cevaplar için şimdiden tşkler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Cihaz çalışıp belli bir sure sonra atiyor ise o sürede devreye giren bir yer attırıyor muhtemelen.

Dis ünite uzerinde bulunan kompresor dışındaki selenoid bobin fan motoru gibi düşük güçlü elemanları test etmek gerekir.

Cihazda bir parça arızalı. Ama hangisi. Karti kartcinin görmesi gerekebilir

Cihaz çalışıp belli bir sure sonra atiyor ise o sürede devreye giren bir yer attırıyor muhtemelen.

Dis ünite uzerinde bulunan kompresor dışındaki selenoid bobin fan motoru gibi düşük güçlü elemanları test etmek gerekir.
Yorumunuz için teşekürler.Bugün bir adet usta daha çağırdım motoru arızalı dedi yaptırmaya değmez dedi.
Cihazda bir parça arızalı. Ama hangisi. Karti kartcinin görmesi gerekebilir
Bir usta gelip bakınca aynısını söyledi farklı usta çağırdığımda oda motorun arızalandığını yaptırmaya değmez olduğunu söyledi.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri