apple isi büyüttü telefona dokunmadan kullanıcaz

ç@yl@k

Üye
apple isi büyüttü telefona dokunmadan kullanıcaz

12573412.jpg

Apple, aldığı yeni bir patent ile dokunmatik ekranlı telefonları bir adım öteye taşıyacak. Apple, yeni nesil telefonların "dokunmadan" kullanılabilmesini sağlayan teknolojinin peşinde...

Apple'ın yeni patent başvurusu çoklu dokunmatik ekranlara yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. AppleInsider'ın haberine göre; yeni patentle beraber kullanıcılar ekrana dokunmadan ellerini hafifçe üzerinde gezdirerek de cihazları kullanabilecek.

Patent başvurusundaki örnekler, yanda da taslağını görebildiğiniz üzere, "okey" işareti yaptığınızda cihaz bunu "tamam" olarak algılıyor, "X" işareti yaparsanız siliyor. Patentin de üzerinde durduğu gibi, bazı çoklu dokunmatik ekranlar çok hafif dokunuşları sezebiliyor ve bunları zayıf birer dokunuş olarak algılıyor.

Ancak Apple'ın dokunmatik ekranlara ekleyeceği yakınlık algılayıcıları, hem ekranların etkileşimde bulunabileceği mesafeyi hem de etkileşimin büyüklüğünü arttıracak.

alıntıdır.

Türkiye' de tutmaz bu teknoloji.O okey işareti yüzünden çok kavga çıkar, çok canlar yanar :)

Misal İETT de deli kavga çıkar... "Vay efendim sen bana ne demek istedin"... falan... Tutmaz... Arkadaşa katılıyorum... Millet kulağımdaki kulaklığa alışamadı daha... Ben konuşurken "meczup galiba" gibilerinden bakıyolar...

aslında güzel bir şey

apple baktı yetiştiremiyor hemen yeni modeller yapalım demiş gerçi çinliler şimdiden çakmasını piyasaya sürer.:) bizler meraklıyız böyle şeylere gereksiz bence

Bencede gereksiz arkadaşın dediği gib çok yanlış anlaşılmalara yol açar. Bir sonraki adım düşünce yoluyla kontrol etmek olacak gibi

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri