Antre Aydınlatması İçin Sensör

chnyksl

Üye
Merhabalar Arkadaşlar,

Antremdeki lambanın sürekli yanmasındansa harekete duyarlı sensör ile led bağlayarak çözmek istedim. Apartmanlarda da kullanılan sensörlere baktım fakat fiyatları biraz pahalı ve çok kaba duruyorlar. Ben bu iş için devreyi kendim yapabilirmiyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
eğer anahtarınız antreye geçiş için uygun bir yerdeyse (demek istediğimi anlamışsınızdır inş) anahtar kasasına oturan 140[SUP]o[/SUP] sıva altı sensörler var anahtarın olduğu yere nört çekerek sensörü beslersinz anahtarın çıkış ucunuda sensör lamba çıkışına bağlarsınız
böylece anahtar önünden geçen olduğu zaman sensör lambayı yakar

eğer tavanda spot varsa 2" spot şeklinde 360[SUP]o[/SUP] sensörlervar sıva altı onlardan da kullanabilirsiniz

her ikisinide uygulamada kullandım

hl_483.jpg

4d2b8132-11c2-44b7-bc57-6b4375cdfb98.jpg

YENİ çıkan radar sensöerler var her harkette çalışıyor maliyet olarakta yapmaya uğraşma hazırları var al tak . uğraşsan belki yaparsın zaman senin için önemli ise uğraşma ....

lambayi veya anahtar tesisatini degistirmeden,sagdece ampulu degistirerek anahtardaki kablolarida birbirine baglayarak fazla iscilik yapmadan malzemeden kazanabilirsin.hem cok daha kolay is oluyor.google bewegungsmelder birne yazip görsele bas orada resimleri var.cok pratik.

led olarak gözüküyor ama normaleride var.360 derece görüyor.tek kusuru gece gündüz ayari yok.

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar..
Bu sitede aradığımı buldum sanırım..

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri