Analog Telefonları Fiber Optik Network Üzerinden Santrala Taşıma

seros35

Üye
Katılım
7 Tem 2007
Mesajlar
36
Puanları
1
Yaş
38
Arkadaşlar merhaba, bir projem var:Elimde bir telefon santralim var ve bu santrale bağlı yaklaşık üç ayrı bölgede bulunan 10 ar adet analog telefonum var.Ancak bu bölgeler arasında yaklaşık 2 km mesafe var ve ben bu telefonları santrale KPDH kablo ile taşırsam çok maliyetli olucak.Bunun yerine yine aynı bölgeleri birbirine bağlıyan fiber optik network altyapıya sahibim.Acaba ben bu network ü kullanarak bu analog telefonları santrale nasıl taşıyabilirim?Santralim IP santral olarakta kullanabiliyorum.Bunun için gateway mi kullanmam gerekli?Bu konuda bana nasıl cihazlar kullanmam gerektiğini söylerseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
 

MAIN_LOOP

Onursal Üye
Onursal Üye
Katılım
28 Ara 2011
Mesajlar
2,184
Puanları
935
Yaş
43
Konum
ANKARA
santralden giden audio sinyalleri hızlı bir A/D converter ile dijitale çevirip pc ye giriş yapabilirsiniz.diğer pc ye ulaştıktan sonra terar D/A converter ile analog sinyallere dönüştürmeniz gerekir.
çok yüzeysel anlattım ama eğer elektronik konusunda amatörseniz piyasada VOIP cihazları diye ararsanız mutlaka çinlier yapmıştır.
 

ISMAILY

Üye
Katılım
9 Nis 2010
Mesajlar
468
Puanları
31
Konum
Çanakkale
İstediğiniz işi yapan cihazların genel adı FXO ve FXS..
Bölgelerde FXO ve/veya FXS modüllerle analog hatları networkünüze dahil edebilirsiniz.
Santraliniz zaten IP uyumlu olduğu için sorun çıkacağını sanmam. Santral ile uyumlu modüller alırsanız da başınız ağrımaz.
Yerinizde olsam öncelikle Santralin üretici-satıcısından sorgulardım.
 

Forum istatistikleri

Konular
124,863
Mesajlar
885,296
Kullanıcılar
444,211
Son üye
Zeki_c

Yeni konular

Üst