Ampul Duyusunu Prize Çevirme YARDIM

Manci

Üye
Selamlar,
Duvardaki ampul duyusunu söküp 3 lü priz takmak istiyorum. Prizden ortalama 500w elektrik çekilecek. Yapabilir miyim, topraklama olmadığı için sorun yaşar mıyım, değerli bilgilerinizi paylaşabilir misiniz? Maksimum kaç watt kaldırır?
Teşekkürler

olur sıkıntı yok ta, anahtar açık (kapalı devre) olmalı. bir de topraklamalı cihaz sıkıntı yaşatabilir. (kesin değil ama cihaz topraksız çalışmıyorsa, cihazda sıkıntı olur)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
olur sıkıntı yok ta, anahtar açık (kapalı devre) olmalı. bir de topraklamalı cihaz sıkıntı yaşatabilir. (kesin değil ama cihaz topraksız çalışmıyorsa, cihazda sıkıntı olur)
Üstad cihaz hiç sorun değil, yansın bozulsun.. tek.korkum yangın çıkma ihtimali.. böyle bir şey söz konusu olabilir mi?
https://www.hepsiburada.com/kauuk-1...KK0?magaza=Badem10&url_src=and-product-detail

Ampul duyusunu sokup yukarıdaki takmayı planlıyorum. Olur değil mi bu? Yangın çıkarır miyim

Üstad cihaz hiç sorun değil, yansın bozulsun.. tek.korkum yangın çıkma ihtimali.. böyle bir şey söz konusu olabilir mi?

https://www.hepsiburada.com/kauuk-1...KK0?magaza=Badem10&url_src=and-product-detail

Ampul duyusunu sokup yukarıdaki takmayı planlıyorum. Olur değil mi bu? Yangın çıkarır miyim
olur, zaten duyun içinde bir faz bir nötr var. faz da anahtardan açılır kapanır. çektiğin yük nedir bilmediğim için 5 X 100 watt ampul hesabı için olur dedim.( yük olarak ampul hayal ettim)

olur, zaten duyun içinde bir faz bir nötr var. faz da anahtardan açılır kapanır. çektiğin yük nedir bilmediğim için 5 X 100 watt ampul hesabı için olur dedim.( yük olarak ampul hayal ettim)
En fazla kaç watt yük bindirmeliyim sorun çıkmaması için? Bitcoin cihazları yerleştireceğim, ona göre sayı belirleyeceğim de.. teşekkürler dönüşün için

Bu işlemi yapmanizi tavsiye etmem.zorununuktan da olsa yerde priz linyesi yoksa sigorta kutusundan veya en yakin uygun olan priz buatin dan siva üstü olarak cekin biraz paraniz gider ama kafaniz ağrımaz.
Aydinlatma linyesi enerji almayin sorti ve linye kesit ve atlamalirini bilmiyoruz ve 2 gün sonra o priz linyesine ısıtıcı veya başka birsey baglanmayacaginin garantisi yok.sigorta atiyor diye aydinlatma sigortasini degistirirsiniz vb sürüp gider.

Selamlar,
Duvardaki ampul duyusunu söküp 3 lü priz takmak istiyorum. Prizden ortalama 500w elektrik çekilecek. Yapabilir miyim, topraklama olmadığı için sorun yaşar mıyım, değerli bilgilerinizi paylaşabilir misiniz? Maksimum kaç watt kaldırır?
Teşekkürler

Elektrik, elektronik kurallara uygun yapılmalı.
Aydınlatma tesisatından çekilecek uygulama doğru değil, hatta tehlikeli dir.
Aşırı yüklenmeler yangınlara sebep olabilir.

Örnek gösterdiğiniz Monofaze 3 lü prizi
https://www.hepsiburada.com/kauuk-1...KK0?magaza=Badem10&url_src=and-product-detail kullanılacak hat, buattan çekilmelidir.
Tekniğine uygun tesisatı biliyorsanız kendiniz çekin, bilmiyorsanız bir elektrikçi den yardım alın.
Güvenle kullanın.

Son düzenleme:
Elektrik, elektronik kurallara uygun yapılmalı.
Aydınlatma tesisatından çekilecek uygulama doğru değil, hatta tehlikeli dir.
Aşırı yüklenmeler yangınlara sebep olabilir.

Örnek gösterdiğiniz Monofaze 3 lü priz
https://www.hepsiburada.com/kauuk-1...KK0?magaza=Badem10&url_src=and-product-detail kullanılacak hat, buattan çekilmelidir.
Tekniğine uygun tesisatı biliyorsanız kendiniz çekin, bilmiyorsanız bir elektrikçi den yardım alın.
Güvenle kullanın.
Merhaba,
Önerileri ve yönlendirmeleriniz için teşekkürler Muhsin Bey.

Bağlantılar için elektrikçi çağıracağım fakat günümüzde insanlar sırf yapmış olmak için iş yaptığından, çıkarsız gözle bilgi sahiplerinin yönlendirmesi için başlığı oluşturdum. Benim bildiğim duyu hatlarında topraklama olmuyor. Bunun güvensiz olduğunu ama yine de çalıştığını biliyorum.
Buraya maksimum 500-750w çekip 7/24 calisan 3 cihaz ekleyeceğim. 1 sene kadar buna ihtiyacim olacak. Duyudaki bağlantıların mi yoksa sigortadan mi çekilmeli.. sigorta durumu beni baya zorluyor, evin işi çok ve hat uzak (imkansız degil), duyu ise çok işimi kolaylaştıracak.
ne dersiniz sizce?
Bu işlemi yapmanizi tavsiye etmem.zorununuktan da olsa yerde priz linyesi yoksa sigorta kutusundan veya en yakin uygun olan priz buatin dan siva üstü olarak cekin biraz paraniz gider ama kafaniz ağrımaz.
Aydinlatma linyesi enerji almayin sorti ve linye kesit ve atlamalirini bilmiyoruz ve 2 gün sonra o priz linyesine ısıtıcı veya başka birsey baglanmayacaginin garantisi yok.sigorta atiyor diye aydinlatma sigortasini degistirirsiniz vb sürüp gider.
. Yukarıda yazdığıma ekstra ekleyebileceginiz bir şey var mı? Teşekkürler

Elektrikçi buattan veya oda prizinden topraklı tesisat çeker.
Güvenli kullanım için uzman kişiler müdahale etsin.
Aydınlatma tesisatında böyle tehlikeli işlem yapmayınız (topraklama tesisatı burada zaten yok)

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri