Amerika'dan gelen bir sisteme nasıl enerji verilmeli ?

Arkadaşlar öncelikle herkese iyiakşamlar ;

Amerika'dan gelen içinde asenkron motor , abb marka sürücü(380v-480v) ve robot bulunan bir kabin bulunmakta elimizde. Robotun alt kısmında bir trafo bulunmakta fakat yazıları okunamıyor. Sisteme enerji vermedik ; bu konuda nasıl bi yol izlemem gerekliliği ile ilgili önerilerinizi beklerim.

Teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
teşekkür ederim sn. Seagate ;

Konu hakkında bilgim yetersiz k.bakmayın ondan soruyorum ; Sisitem Amerikada çalışıyorken bir trafo kullanılmış. Fakat şimdi türkiyeye geldıkten sonra Trafoyu söküp Enerji vermem gerekmez mi ? Yanılıyorsam uyarın lütfen ; teşekkürler.

Bende aynı seyi düşündümdü,,

teşekkür ederim sn. Seagate ;

Konu hakkında bilgim yetersiz k.bakmayın ondan soruyorum ; Sisitem Amerikada çalışıyorken bir trafo kullanılmış. Fakat şimdi türkiyeye geldıkten sonra Trafoyu söküp Enerji vermem gerekmez mi ? Yanılıyorsam uyarın lütfen ; teşekkürler.
Trafodan kastınız nedir, üzerindeki etiketin değerleri ne mümkünse foto ekleyin. Trafo sonrasındaki eleman değerler nedir; köprü diyod, fitre kondasatörü vb... Mantık yürütüyorum sekonderine 12 VAC verdiğinizde çıkan voltajı ölçün, 220/12 v bir trafoyu incelersek/bölersek 18,3 rakamı elde edilir bilmem anlatabildim mi?

Amerikada faz-nötr arası 117 volt,fazlararası 220 volt gerilim,60 Hz. frekans kullanılmaktadır.Gelen cihaz 120 volt ile çalışıyorsa bir trafo kullanmak gerekir.Güç dikkate alınmalı.Cihazda asenkron motor kullanılmışsa devir 1/6 oranında düşük olacaktır.Bizde frekans 50 Hz. olduğu için.Sistem 12 veya 24 volt ile çalışıyorsa,doğrudan bir trafo ile gerilim düşürülüp cihaz kullanılabilir.Kolay gelsin.

Merhaba arkadaşlar, konuyu hortlamış gibi oldum ama yeni konu açıp gereksiz yere bilgi kirliliği yapmak istemedim. Elektrik işlerinden hiç anlamıyorum o yüzden danışayım dedim. Yıllar önce amerikadan getirmiş olduğum saatli radyo vardı, 3 arkadaş almıştık, arkadaşlar normal konvertor ile prize taktiği gibi alet bozulunca bende dolaba koymuştum, şimdi gördüm ve voltaj ayarlayan prizleri araştırmak istedim.220 voltu 120 volta çeviren adaptörler var ama hz sıkıntı olur mu diye kararsız kaldım almakta. Sizce bu ürüne nasıl konvertör almam gerekir?

IMG-20200504-WA0006.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri